Scotiabank: USD/CAD je velmi pravděpodobné, pokud nedojde k prolomení podpory 1,33

Scotiabank předpovídá, že EUR/CAD čeká obrat k lepšímu

Podle ekonomů Scotiabank by se měnový pár USD/CAD mohl odrazit ode dna, pokud nedojde k prolomení zóny podpory nacházející se v blízkosti hladiny 1,33. Kromě toho USD/CAD prochází i dvoucifernými denními ztrátami, což není běžný jev, a tak také ukazuje na možnou korekci.

Pokud se podíváme na technický výhled USD/CAD, všechny ukazatele směřují k medvědímu USD. Za všechny začněme tím, že USD/CAD se obchoduje pod všemi signály MA (krátkodobými, střednědobými a dlouhodobými). Kromě toho jsou ukazatele hybnosti a trendu také medvědí na všech časových rámcích včetně hodinového, denního a týdenního.

Důležitá je podpora na úrovni 1,33

Všechny tyto technické signály naznačují sílu pro CAD a slabost pro USD. Jediným signálem, který však naznačuje směrem ke korekci páru USD/CAD, je podpora na úrovni 1,33.

Pokud tento support medvědí CAD dostatečně brzy neprorazí, jsou šance na krátkodobý zvrat velmi vysoké. Pár USD/CAD tak vystoupá výše, což signalizuje posílení USD a potenciální oslabení CAD.

Na fundamentální straně je USD také pod silným tlakem, protože obchodníci čekají na oznámení Fedu o změně jeho politiky. Pokud se Fed rozhodne ponechat sazby beze změny, mohlo by to teoreticky zvýhodnit CAD. Naopak překvapivé zvýšení sazeb bude ve prospěch býčího USD a podpoří tak býčí případ USD/CAD.

Pokud se na USD/CAD podíváme z čistě technického hlediska, zdá se, že korekce je pravděpodobná. Na druhou stranu fundamentální výhled je pro USD medvědí a signalizuje další pokles kurzu USD/CAD.

Na základě těchto protichůdných názorů má smysl vyčkat na nadcházející zasedání Fedu. Jakmile zasedání skončí, fundamentální výhled se vyjasní, což nakonec vyjasní i technický výhled USD/CAD.

Ale i když USD/CAD v krátkodobém horizontu zinscenuje býčí oživení, nemůžeme ignorovat ani dlouhodobé medvědí signály.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek