Skupina Arm Group plánuje IPO v hodnotě 52 miliard dolarů

Skupina Arm Group plánuje IPO v hodnotě 52 miliard dolarů

Skupina Arm od Softbank údajně usiluje o IPO s hodnotou vyšší než 52 miliard dolarů. Pokud se to potvrdí, stane se jedním z největších IPO v USA v tomto roce.

Marketing pro uvedení skupiny Arm na americké akciové trhy již začal, což znamená, že nebudeme muset dlouho čekat.

Cena IPO akcií stanovena na 47 až 51 dolarů

Celkem Softbank plánuje prodat 95,5 mil. akcií za cenu 47 – 51 USD/akcii. To znamená, že by se společnosti mohlo podařit získat z primární nabídky akcií téměř 4,87 miliardy USD.

Dříve společnost stojící za skupinami Arm stanovila ocenění na 64 miliard USD. Pokud se podíváme na tuto hodnotu a na nedávné ocenění ve výši 52 miliard USD, je zřejmé, že společnost udělala krok zpět.

Někteří odborníci se však domnívají, že prodej divize Arm společnosti Nvidia za přibližně 40 miliard dolarů by byl lepším nápadem než IPO. Jen o rok dříve společnost tuto myšlenku zavrhla poté, co se setkala s odporem regulačních úřadů.

Podle známého britského manažera fondu se ocenění divize Arm společnosti Softbank může časem změnit, protože je pevně dané. Dodal také, že bude důležité sledovat, jak Softbank zvládne své vztahy s čínskou stranou a jak se bude technologická válka mezi USA a Čínou vyvíjet.

Po oficiálním uzavření IPO si Softbank stále ponechá téměř 90,6% podíl v divizi Arms. Ve skutečnosti již společnost dala jasně najevo, že z IPO nezíská žádné peníze.

Pokud se podíváme na klientelu divize Arms, patří mezi ni velká jména jako Alphabet, Apple, AMD, Samsung, a dokonce i Intel. Proto také společnost vydala prohlášení, že o vlastnictví podílu ve společnosti projevila zájem i řada jejích investorů.

Podle odborníků uvedení společnosti Arm na burzy pomůže i dalším startupům vydat se cestou vstupu na burzu. V důsledku toho bychom mohli být v letech 2023 a 2024 svědky obratu investic do technologických společností.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek