S&P 500 a Dow Jones vykazují slabost, protože výnosy rostou

S&P 500 a Dow Jones vykazují slabost, protože výnosy rostou

Úterní seance poslala Dow Jones a S&P 500 níže, protože t-výnosy před údaji o inflaci prudce vzrostly. Kromě toho jsou investoři opatrní i při zaujímání jakýchkoli pozic v akciích, protože o snížení sazeb se stále jen hovoří, nikoli je realitou.

Fámy o brzkém snížení sazeb se snížily; ve snížení sazeb během března nyní věří pouze 65,7 % ekonomů. Před několika týdny byla pravděpodobnost březnového snížení sazeb 79 %.

Výnosy desetiletých dluhopisů dosáhly 4,05 %.

Ačkoli to pro americké akciové indexy není dobré, výnosy dluhopisů prudce vzrostly a naposledy se pohybovaly kolem úrovně 4 %. Výnosy desetiletých dluhopisů se navíc posunuly k úrovni 4,01 % a dosáhly kritické úrovně poblíž 4,05 %.

Vzhledem k tomu, že nadcházející týden je nabitý zveřejňováním důležitých údajů, investoři nyní očekávají další růst výnosů dluhopisů. Kromě toho v pátek začne také výsledková sezóna amerických akcií, která bude zahrnovat velká jména jako JPMorgan.

Tim Grhiskey, který působí ve společnosti Ingalls & Synder, uvedl, že řeči o snížení sazeb jsou spekulacemi a ničím jiným. Koneckonců konečné slovo v této věci bude mít Fed & a od něj se potvrzení ještě nedočkáme.

Proto dodal, že výsledek hospodaření bude diktovat další pohyb indexů Dow a S&P 500. To také poukazuje na to, že trh se snaží přizpůsobit dopředu.

Index DJIA ztratil 157 bodů, což odpovídá 0,42 %, zatímco index S&P 500 ztratil pouze 7 bodů. Po tomto mírném poklesu se index NASDAQ obchodoval poblíž 14857, zatímco DJIA poblíž 37525.

Z 11 sektorů z indexu S & amp; P 500 uzavřely všechny v červeném, nejztrátovějším byl energetický sektor se změnou -1,63 %.

V budoucnu budou jakékoli údaje, které zvýší šance na snížení sazeb, pro americké akcie nesmírně výhodné, protože sníží náklady na půjčky pro americké firmy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek