S&P 500 pravděpodobně ukončí rok 2023 v blízkosti 3900 bodů

S&P 500 a Dow Jones vykazují slabost, protože výnosy rostou

První obchodní den tohoto týdne byl pro index S&P 500 pozitivní, protože po dvou týdnech, které uzavřel ve ztrátě, se konečně zvedá. V posledních dvou týdnech index S&P 500 uzavřel se ztrátou vyšší než 2 %, což posunulo ukazatel RSI do přeprodané oblasti.

K býčímu postoji indexu S&P 500 přispívají zveřejněné výsledky hospodaření různých společností. Největším katalyzátorem je však zasedání FOMC, které se uskuteční v příštích dnech. Trhy budou s napětím očekávat rozhodnutí o úrokových sazbách s vyšší pravděpodobností, že nedojde k jejich zvýšení nebo snížení.

S&P 500 pravděpodobně ztratí dalších -5 %

Podle Mikea Wilsona (experta z Morgan Stanley) je býčí postoj indexu S&P 500 krátkodobý. Dodal, že na konci roku 2023 se bude index S&P 500 obchodovat poblíž úrovně 3900 bodů. Na druhou stranu podobný názor zastává i Morgan Stanley, která nabádá investory, aby si užívali nižších cen akcií.

Podíváme-li se zpět, je zřejmé, že to byl právě Mike Wilson, kdo předpověděl medvědí trh na rok 2022. Tentokrát se opět vrací s prognózou, která naznačuje, že do konce letošního roku se žádné býčí rally nedočkáme.

Pokud měříme výkonnost indexu S&P 500 počínaje koncem července až do dnešního dne, index ztratil již -9,7 % své hodnoty. Pokud se však podíváme i na prognózy odborníků, zdá se, že na obzoru je i pokles o dalších -5 %.

Pokud jde o důvody medvědího volání, analytici se domnívají, že podnikatelská důvěra klesá spolu s důvěrou spotřebitelů. Všechny tyto faktory nepodporují býčí vývoj na akciovém trhu v době, kdy se blíží sezóna dovolených.

Podle prognóz se šance na zvýšení sazeb na příštím zasedání Fedu nyní pohybuje na úrovni 3 %. Naopak ti, kteří se domnívají, že ke zvýšení sazeb nedojde, tvoří 97 % hlasů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek