S&P 500 výše před velkými technologickými příjmy a rozhodnutím Fedu

S&P 500 a Dow Jones vykazují slabost, protože výnosy rostou

Index S&P 500 se v pondělí obchodoval na vyšší úrovni, protože investory potěšily lepší než očekávané výsledky velkých technologických akcií. Kromě toho je na konci tohoto týdne naplánováno zasedání Fedu a index S&P 500 je nyní poměrně optimistický ohledně změny politiky.

Index Nasdaq si připsal 0,2 %, zatímco DJIA za celý den poskočil o 0,6 %. Stejně tak index S&P 500 byl za den naposledy také v plusu o 0,4 %.

S&P 500 podpořily energetické akcie

Největší zisky zaznamenaly z velké části akcie z energetického sektoru v čele se společností Halliburton (HAL). Kromě toho se za celý den dařilo také společnostem Chevron Corp (CBX) a Occidental Petroleum Corporation (OXY) poté, co zveřejnily lepší než očekávané výsledky za poslední čtvrtletí.

Podle analytiků UBS byly provozní výsledky pozitivní, ale omezené. Potvrdili však také, že výkonnost v oblasti TCO a Permian zůstává na správné cestě.

Dalším faktorem, který podporuje růst cen ropy, je omezení dodávek zavedené OPEC. Podle odborníků to zpřísní podmínky na trhu a podpoří energetické akcie v indexu S&P 500.

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, v pondělí po nedávných čtvrtletních výsledcích různých významných bank, jako jsou Citizens Financial Group Inc, KeyCorp a další, rostly také akcie regionálních bank.

Vrcholem dne však budou akcie společností Microsoft (MSFT) a Alphabet (GOOGL), které mají v úterý zahájit výsledkovou sezónu.

Zároveň utrpěli ránu býci Tesly po propadu akcií Tesly a dalších podobných společností v minulém týdnu. Odborníci se však domnívají, že nastavení následujícího týdne vypadá zcela jinak.

Výhledově bude vývoj indexu S&P 500 velmi záviset na rozhodnutí Fedu a na tom, jak se bude jeho politika utvářet na základě posledních ekonomických ukazatelů. Stejně tak špatné výsledky velkých technologických akcií budou tlačit index S&P 500 dolů, což se promítne i do ostatních akciových indexů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek