Společnost Autodesk (ADSK) po dobrých výsledcích za 2. čtvrtletí vyskočila o 7 %

Společnost Autodesk (ADSK) po dobrých výsledcích za 2. čtvrtletí vyskočila o 7 %

Konečně jsme se dočkali výsledků Autodesku za 2. čtvrtletí 2023, které potvrzují, že se společnosti podařilo překonat všechny odhady. Wall Street stanovila pro Autodesk odhad zisku na akcii ve výši 1,73 USD, zatímco skutečný zisk na akcii se ukázal být 1,91 USD.

Stejně tak tržby na meziroční bázi vyskočily o 9 %, a pokud se podíváme na konstantní směnné kurzy, činí zhruba 12 %. V číselném vyjádření se to blíží přibližně 1,35 miliardám dolarů, což je více než prales 1,32 miliard dolarů. Stejně tak i celkové fakturace společnosti Autodesk poklesly o 8 % a dosáhly 1,095 miliardy dolarů.

Současné zbývající závazky z plnění, známé také jako cRPO společnosti Autodesk, byly zaznamenány ve výši téměř 3,5 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 12 %.

Hvězdný růst společnosti Autodesk ve 2. čtvrtletí

Po zveřejnění výsledků finanční ředitel společnosti uvedl, že se jim během 2. čtvrtletí podařilo úspěšně udržet dynamiku. Dodali také, že v příštích několika měsících se očekává také obnovení obchodních smluv podnikového charakteru.

To jim umožní snížit pravděpodobnost, že se předpokládaný scénář stane skutečností. Proto se společnost (Autodesk) rozhodla změnit dolní hranici odhadovaného rozpětí výhledů.

Pokud jde o 3. čtvrtletí 2024, společnost se domnívá, že by se rozpětí zisku na akcii mělo pohybovat v rozmezí 1,97 až 2,03 USD, zatímco trh očekává hodnotu blízkou 1,92 USD. Kromě toho odhad tržeb stanovený společností Autodesk činí 1,38 až 1,395 miliardy USD, zatímco trh považuje za rozumnější číslo 1,38 miliardy USD.

A pokud se podíváme na celoroční výhled společnosti Autodesk, očekávaný zisk na akcii se pohybuje v rozmezí 7,30 až 7,49 USD. Na druhou stranu Wall Street stanovila pro celý rok EPS ve výši 7,28 USD.

Celkově jsou čísla prognózy stanovená společností Autodesk vyšší než čísla stanovená odborníky a guruy z Wall Street. To svědčí o tom, že společnost Autodesk má optimističtější vyhlídky na růst, než si myslí trh!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek