Společnost Dell propustí 5 svých zaměstnanců kvůli ekonomické nejistotě

Společnost Dell propustí 5 svých zaměstnanců kvůli ekonomické nejistotě

Zdá se, že potíže společnosti Dell Technologies Inc. a dalších technologických společností ještě zdaleka neskončily. Podle nedávné zprávy se společnost Dell Technologies Inc. chystá propustit 5 % svých zaměstnanců, což představuje přibližně 6650 pracovních míst.

Podle společnosti nejsou současné podmínky na trhu dobré a v příštích dnech se skutečně zhorší. Právě tato nejistota ohledně budoucnosti nutí společnost Dell k takovýmto krokům!

Předchozí opatření ke snížení nákladů nestačila

Podle interního sdělení dřívější opatření ke snížení nákladů ve společnosti Dell nestačila. Pokud se podíváme zpět, společnost již zastavila přijímání zaměstnanců a omezuje také cestování.

Podle jednoho z mluvčích společnosti Dell jim nedávné snížení počtu pracovních míst a reorganizace oddělení umožní zvýšit efektivitu.

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, všechny velké společnosti společně zrušily tisíce pracovních míst ve snaze snížit náklady. Mezi hlavní příklady patří Microsoft, Amazon, Goldman Sachs, Alphabet atd.

Hlavním důvodem tohoto snižování počtu pracovních míst je zpomalení spotřebitelské poptávky a zvýšení podnikových výdajů. Jinými slovy, tyto společnosti se snaží snížit své náklady, protože se snižují i jejich příjmy!

Společnost Dell Technologies také zažívá snížení svých příjmů, protože prodej osobních počítačů a podobného hardwaru také klesá. A když se k tomu přidají rostoucí náklady na mzdy a další firemní výdaje, dává to všechno smysl!

Podle zpráv je současná vlna propouštění v USA na dvouletém maximu. A pokud se podíváme konkrétně na technologický sektor, je v současnosti na druhém nejvyšším tempu propouštění zaměstnanců.

Zdá se, že tyto společnosti se nyní snaží změnit svou pozici před možnou recesí, která může nastat ještě letos. A pokud bude Fed pokračovat v současné politice zvyšování sazeb, recese nakonec ovládne i americkou ekonomiku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek