Společnost Panasonic očekává rekordní zisk po daňových úlevách

Obchodní deficit USA v listopadu klesl o 2,0 %

Japonská společnost Panasonic (PCRFY) nedávno oznámila, že očekává rekordní čistý zisk díky daňové úlevě v USA a prodeji autobaterií.

Nyní, když skončil i nedostatek polovodičů, má pro společnosti, jako je Panasonic, takové předpovědi smysl.

Panasonic – hlavní dodavatel pro Teslu

Panasonic je hlavním dodavatelem baterií pro společnost Tesla (TSLA), která je lídrem ve výrobě elektromobilů. Kromě toho společnost Tesla rozšiřuje své podnikání v oblasti obnovitelných zdrojů energie, což je pro Panasonic rovněž býčí zpráva.

Pokud se podíváme na potenciální nevýhody pro Panasonic, byla by to vysoká inflace, která může tlumit spotřebitelské výdaje.

Společnost Panasonic předpokládá růst čistého zisku o 32 % a očekává, že vydělá přibližně 2,59 miliardy dolarů (350 miliard jenů). Pozitivním vývojem pro Panasonic je americká daňová úleva zaměřená na provoz baterií pro elektromobily. Celkově je výhled čistého zisku o 23 % vyšší než dřívějších 284,1 miliardy jenů.

Stejně tak Panasonic očekává do konce března 2024 provozní zisk v hodnotě 430 miliard jenů. Ještě před rokem činil provozní zisk společnosti 288,6 miliardy jenů, což podtrhuje význam této býčí prognózy.

Ve 4. čtvrtletí, které skončilo 31. března, činil provozní zisk společnosti Panasonic 54,4 miliardy jenů. Ještě před rokem činil stejný provozní zisk 83,4 miliardy!

Celkově to pro Panasonic vypadá dobře, protože po bateriích bude velká poptávka. A když vezmeme v úvahu celosvětový tlak na přechod k obnovitelným zdrojům energie, nemůžeme ignorovat skutečnost, že baterie v tom budou hrát ústřední roli!

Na základě toho není špatné si myslet, že společnosti jako Panasonic z toho budou nesmírně těžit. Ve skutečnosti má Panasonic již nyní klienty zvučných jmen, jako je například Tesla, kteří na něj spoléhají v oblasti baterií.

Tato zpráva zlepšila základní situaci společnosti Tesla a pravděpodobně se podobně odrazí i na jejích akciích.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek