Společnost Robinhood oznámila plán odkupu podílu ve výši 605 milionů dolarů od společnosti Bankman-Fried

Společnost Robinhood oznámila plán odkupu podílu ve výši 605 milionů dolarů od společnosti Bankman-Fried

V nedávném pátečním oznámení společnost Robinhood uvedla, že odkoupí své akcie, které vlastnila společnost Bankman-Fried.

Dohoda společnosti Robinhood je uzavřena s USMS (United States Marshal Service), což firmě obchodní platformy umožní vynaložit přibližně 605,7 milionu USD na odkup akcií vlastněných Bankmanem.

Po všech problémech, kterým FTX a Bankman-Fried čelili, byly akcie společnosti Robinhood, které vlastnili, zabaveny a následně převedeny do úschovy americké vlády. Stalo se tak poté, co FTX a další spřízněné firmy zkrachovaly a nemohly dokončit své závazky.

Akcie společnosti Robinhood vzrostly o 3 %

Po této zprávě si akcie společnosti Robinhood během předobchodních hodin připsaly 3 %, což naznačuje, že investoři tuto zprávu přijali pozitivně.

Podle podrobností bude každá akcie Robinhood oceněna na 10,96 USD a společnost chce odkoupit 55,3 mil. akcií. Prodej těchto akcií již schválily příslušné americké úřady a okresní soud v USA.

Společnost Robinhood původně vyjádřila svůj záměr odkoupit tyto akcie již v únoru, ale musela počkat, až získá povolení od správní rady.

A pokud se podíváme zpět, společnost FTX oznámila, že nyní vlastní 7,6% podíl ve společnosti Robinhood. Toto oznámení bylo učiněno přibližně 6 měsíců před celou ságou FTX a následným bankrotem.

V té době dala společnost Bankman-Fried jasně najevo, že nemá v úmyslu převzít kontrolu nad společností Robinhood. Dodal však, že je nadšený z toho, jak jim to umožní najít nové způsoby spolupráce se společností Robhinhood.

Boom bitcoinu umožnil Bankman-Friedovi a nespočtu dalších vytvořit aktiva v hodnotě miliard dolarů. V případě Bankmana-Frieda měl v jednu dobu čistý majetek ve výši 26 miliard dolarů a stal se dokonce významným dárcem amerických politických stran.

Jakmile bude tato dohoda se společností Robinhood uzavřena, znamená to, že se akcie přesunou z péče amerických úřadů a vrátí se zpět do společnosti Robinhood.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek