Společnost Sainsbury po vysokých tržbách zvýšila prognózu zisku na 3. čtvrtletí

Společnost Sainsbury po vysokých tržbách zvýšila prognózu zisku na 3. čtvrtletí

Společnost J Sainsbury, která je významným maloobchodním gigantem, nedávno oznámila pozitivní zprávy o očekávaném cash flow a prognóze zisku. Podle společnosti Sainsbury se těšila silné prodejní sezóně ve své hlavní sekci potravin.

Během tří měsíců došlo k nárůstu tržeb o zhruba 5,9 % za celý rok. Na druhou stranu v předchozím čtvrtletí činil růst tržeb pouze 3,9 %.

Podle odborníků umožnila slábnoucí poptávka po zboží dlouhodobé spotřeby a nižší ceny pohonných hmot spotřebitelům zaměřit se na větší nákupy v období dovolených.

Proto se mnozí domnívají, že za současnou situací inflace ve Velké Británii stojí velké společnosti. Tyto společnosti v souladu s vyššími vstupními náklady zvyšují své ziskové marže. To znamená, že až ekonomika zpomalí, inflace se také poměrně rychle obrátí.

Očekává se zisk více než 600 mil.

Na základě posledních výsledků se společnost Sainsbury domnívá, že její předpokládaný zisk se bude pohybovat někde mezi 630 a 690 miliony. Stejně tak se očekává, že cash flow společnosti Sainsbury bude činit 600 milionů. Dříve prognóza ukazovala na číslo pouze 500 milionů.

Navzdory lepším základním údajům však akcie Sainsbury během obchodní seance stále klesaly. Podle analytiků to souvisí s náklady na financování ve výši 15 mil. EUR, z nichž však již byla většina rozdána prostřednictvím vyšších mezd.

Prozatím výkonnost Sainsbury vykazuje výrazný rozdíl mezi obchodem s domácími potřebami Argos a supermarkety.

Celkově došlo k nárůstu prodeje potravin o 12,5 %, což je jeden z nejrychlejších růstů za dlouhou dobu. Na druhé straně tržby plynoucí z prodeje běžného zboží poklesly o 15 %. Podobně se o 5 % snížily i tržby společnosti Argos.

Zdá se, že Sainsbury z nedávné prázdninové sezóny skutečně těžila. Nezapomínejme však, že čísla o zisku mohou být zkreslená v důsledku dočasného zvýšení spotřebitelských výdajů během svátků.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek