Společnost Samsung Biologics oznámila dohodu se společností Pfizer v hodnotě 921 milionů dolarů

Společnost Samsung Biologics oznámila dohodu se společností Pfizer v hodnotě 921 milionů dolarů

Společnost Samsung Biologics nedávno oznámila uzavření dvou smluv s farmaceutickou společností Pfizer v hodnotě 921 milionů dolarů. Navrhovaná dohoda se týká výroby farmaceutických výrobků pro americkou společnost.

Díky této dohodě bude biotechnologická divize skupiny Samsung schopna vyrábět farmaceutické výrobky pro imunoterapii, záněty, onkologii atd. Podle dostupných údajů bude plán platit do roku 2029 a výrobky se budou připravovat v závodě 4 (který se nachází v Jižní Koreji).

Společnost Samsung Biologics rovněž oznámila, že díky její nejnovější zakázce dosáhne celková hodnota objednávek od společnosti Pfizer přibližně 1,08 miliardy USD.

Nejnovější oznámení má hodnotu 922,7 miliardy wonů (v jihokorejské měně) a další objednávky v hodnotě 254,3 miliardy wonů. Pozdější zakázka byla oznámena v březnu a nyní ji lze považovat za pokračování této dohody.

Podle společnosti Samsung Biologics jí nedávné zakázky a dohody umožní rozšířit strategické partnerství se společností Pfizer a dalšími společnostmi. Pokud se podíváme na hodnotu zakázek, které společnost Samsung Biologics získala, je zřejmé, že společnost skutečně mluví pravdu.

V loňském roce společnost podepsala významné smlouvy také se společnostmi GlaxoSmithKline, Eli Lilly a Kinsale, což jsou všechno farmaceutické giganty. Při pohledu do budoucna je velmi pravděpodobné, že společnost Samsung Biologics s blížícím se 3. a 4. čtvrtletím roku 2023 oznámí další dohody.

Když se řekne slovo Samsung, lidé si ho již spojují s elektronickými výrobky, jako jsou telefony, klimatizace, televize apod. Ve skutečnosti je však podnikání společnosti Samsung rozšířeno do mnoha odvětví, včetně farmaceutického.

Ve skutečnosti biotechnologická divize společnosti již dělá velké pokroky a v poslední době již získala zakázky v hodnotě miliardy dolarů. Do budoucna bude Samsung pravděpodobně expandovat i do dalších odvětví, což mu nakonec umožní zvětšit svou velikost.

V době psaní tohoto článku se 1 americký dolar rovná 1 302,4000 wonů (jihokorejská měna).

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek