Stříbrní býci překračují hladinu odporu 24,898

Wti Bullish Streak v ohrožení, protože se obchoduje v blízkosti podpory

Krátkodobý trend XAG/USD je býčí, což nám říká, že trh skutečně upřednostňuje nevýnosová aktiva, jako je stříbro a zlato. Obchodní cena stříbra (XAG/USD) prozatím činí 24,974, což je mírně pod denním maximem, které se nachází na 25,015.

Pokud se podíváme na fundamentální výhled stříbra, nedávný skok jeho ceny přišel po zveřejnění údajů o inflaci (Core CPI, CPI, Core PPI a PP). Tyto údaje zvýšily šance na zastavení zvyšování sazeb nebo dokonce jejich snížení ze strany Federálního rezervního systému.

Snížení sazeb ve prospěch stříbra (XAG/USD)

Teoreticky snížení sazeb zvýhodňuje aktiva, jako je zlato, stříbro, a dokonce i kryptoměny. A přesně to vidíme i na trhu se stříbrem.

Technický výhled stříbra (XAG/USD) nám také říká, že další růst ceny je velmi pravděpodobný. Drahý kov prozatím ignoruje všechny úrovně krátkodobé rezistence, jako by ani neexistovaly. To podtrhuje příliv kupců na trh se stříbrem, protože trh se připravuje na možnou změnu politiky Fedu.

To však také nesnižuje fakt, že ceny stříbra by mohly ustoupit, pokud se řeči o snížení sazeb nenaplní nebo inflace opět vyskočí výše.

Prozatím platí, že neschopnost vytvořit stabilní základnu nad úrovní 24,898 pravděpodobně povede k výprodeji na spotovém trhu se stříbrem. To by znamenalo, že obchodníci se stříbrem pravděpodobně dojdou k opětovnému otestování úrovně 24,526, než nastane další býčí oživení.

I když se podíváme mimo devizový trh, zdá se, že americký dolar je na ústupu. Není tedy překvapením, že komodity jako stříbro vykazují vůči americkému dolaru také sílu. Přestože Fed zvýší sazby ještě jednou, je to většinou již oceněno, protože trhy nyní vyhlížejí, co je čeká!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek