Stříbrný Xagusd vyzývá 22, ale klesá pod 200 Sma

Stříbro (XAG/USD) se obchoduje v blízkosti 24,65 USD před FOMC

Stříbro dosáhlo nového maxima poblíž 22,08 USD a nyní kolísá mezi ztrátami a zisky. Mezitím ECB navzdory zmatkům na finančních trzích překvapivě zvýšila úrokové sazby o 50 bazických bodů.

V důsledku toho se XAG/USD nyní obchoduje kolem cenové úrovně 21,54 USD a od té doby ustoupil ze svého maxima 22,08 USD.

Pokud se podíváme zpět, stříbro se dva dny po sobě pokoušelo překonat cenovou úroveň 22,00 USD. Nad úrovní 22,00 USD se však neudrželo a navzdory několika pokusům ustoupilo.

To nám také říká, že prodávající jsou odhodláni udržet stříbro pod úrovní 22,00 USD, zatímco kupující se vyhýbají nějakým velkým pohybům.

Kromě toho XAG/USD také klesl pod 200 SMA (denní), který se nachází na úrovni 21,78 USD. Proto můžeme říci, že je zde přítomna hlavní rezistence v podobě linie 200 SMA.

Jediná cesta, která je pro XAG/USD snadná, je tedy směrem dolů, a to je to, co dnes na trhu vidíme.

Při pohledu do budoucna se nejbližší podpora stříbra (XAG/USD) nachází na úrovni 21,50 USD. Poté se v blízkosti 21,29 USD nachází další dynamický support umístěný na 20 EMA (denní) a následně 21 USD.

Na druhou stranu uzavření nad 22,00 USD na denním grafu otevře ceně XAG/USD dveře k dalšímu růstu.

Pokud se podíváme na fundamentální situaci, globální sentiment je stále slabý a většina akciových trhů krvácí v červeném. Stejně tak ECB zvýšila sazby, protože inflace je stále vysoko nad cílem.

Domníváme se, že stříbro (XAG/USD) najde vodítka pro své další směřování u zlata a dalších podobných aktiv. Zatím se zdá, že centrální banky nejsou připraveny od zavedení zvyšování sazeb ustoupit.

A vyšší úrokové sazby znamenají problémy pro stříbro (XAG/USD), zlato (XAU/USD) a další podobná aktiva. Na druhou stranu přerušení jakéhokoli nového zvyšování sazeb poskytne stříbru podporu a mohlo by ho posunout nad úroveň 22,00 a 23,00 USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek