Stříbro (XAG/USD) na cestě k úrovni podpory 22,20 USD

Stříbro (XAG/USD) se obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavní klesající trendové linii

Během čtvrteční obchodní seance se stříbru podařilo najít určitou poptávku, a tak se trochu zotavilo. Zdá se však, že drahému kovu chybí hybnost potřebná k udržení vzestupného impulsu.

Stříbro (XAG/USD) se prozatím obchoduje pod rezistencí nacházející se poblíž úrovně 23,00 USD. Technické čtení grafu stříbra naznačuje, že pokles začínající v zóně podpory na úrovni 22,85 USD umožnil tolik potřebný impuls pro medvědy.

Z denního grafu navíc vyplývá, že většina oscilátorů se stále nachází v záporných hodnotách, nikoli však v přeprodané oblasti. Na základě toho všeho tedy dává smysl, aby se stříbro (XAG/USD) zaměřilo spíše na zóny podpory 22,20 a 22,10 USD než na rezistenci směrem vzhůru.

Cena 22,00 USD zůstává důležitým supportem

Pokud se býkům nepodaří ubránit zónu podpory 22,20 a 22,10 USD, pak se drahý kov vydá dolů a otestuje zónu podpory 22,00 USD. V případě, že tuto hladinu supportu s dostatečnou hybností také překoná, pak se drahý kov zaměří na zóny supportu 21,50 a 21,25 dolarů.

Na druhé straně tu máme zónu odporu 23,00 USD, na kterou navazuje úroveň 23,20 USD. Obě tyto úrovně se hemží prodejními příkazy & mají tak schopnost poslat stříbro opět dolů na jeho staré úrovně podpory.

Kromě toho se na denním grafu poblíž hladiny 23,50 USD nachází také 200 SMA a za ní následuje hladina 23,80 USD, kde se nachází 100 SMA. Poté následuje hladina 24,00 USD, která je pro obchodníky se stříbrem (XAG/USD) rovněž důležitou zónou odporu.

Vzhledem k technickému výhledu je krátkodobý směr obchodování pro stříbro (XAG/USD) negativní, s malou šancí na jakýkoli růst. Nemůžeme však také ignorovat skutečnost, že USD je také důležitou součástí rovnice, která může diktovat další směr vývoje kovu Silver.

Obecně platí, že jakékoli oslabení amerického dolaru poskytne kovu stříbra tolik potřebný prostor pro skutečný lesk & růst jeho ceny.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek