Stříbro (XAG/USD) po zprávě o pracovních místech v USA klesá pod 2,050 USD

Americký dolar bude v roce 2024 vykazovat slabost v případě obratu Fedu

Po zveřejnění údajů o počtu pracovních míst JOLTS z amerického BLS se ceny stříbra (XAG/USD) opět snížily. Podle zprávy o pracovních místech zaměstnavatelé v USA vykázali přibližně 9,61 milionu nových pracovních míst oproti prognóze pouhých 8,8 milionu.

Po zprávě JOLTS se kurz DXY opět obrátil vzhůru a dotkl se úrovně 10,7,20 (11měsíční maximum). Podobně i výnosy amerických dluhopisů zaznamenaly růst a pohybovaly se v blízkosti 4,75 %. Celkově zpráva JOLTS ukazuje dobrý obraz americké ekonomiky i amerického trhu práce.

Podle ekonomů nedávná zpráva o zaměstnanosti naznačuje, že se spolu s růstem mezd zvednou i spotřebitelské výdaje.

Prozatím se pozornost soustředí na zářijové údaje o zaměstnanosti (ADP), které budou zveřejněny v nejbližší době. Předpokládá se, že americká ekonomika přidá zhruba 160 000 zaměstnanců, zatímco minulý měsíc se hodnota pohybovala kolem 177 000.

Podobně medvědí je i index S&P 500, protože nálada na trhu je velmi opatrná, což znamená, že investoři hledají bezpečí. Základním problémem, který stojí za medvědím trendem indexu S&P 500, je vysoká pravděpodobnost dalšího zvýšení úrokových sazeb v USA před koncem roku 2023. Podle různých představitelů Fedu Federální rezervní systém se zvyšováním úrokových sazeb v letošním roce ještě zdaleka neskončil.

Když se podíváme zpět na technický graf stříbra (XAG/USD), na grafu D1 je patrná formace hlava a ramena. To znamená, že šance na výprodej jsou velmi vysoké, což je pro trh s drahými kovy špatná zpráva.

Bílý kov se prozatím nachází již pod linií krku formace hlava a ramena, což znamená, že jsme nyní na cestě k cíli formace H&S. Nejbližší podporu pro XAG/USD lze nalézt poblíž úrovně 19,93 (minimum z 8. března).

Kromě toho se XAG/USD nachází také pod 200 EMA, což dále přidává důkaz dlouhodobého medvědího trendu. Co se týče RSI, ten tiskne hodnoty v medvědím pásmu (20 – 40), což rovněž naznačuje další pokles.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek