Stříbro (XAG/USD) překročilo rezistenci 24,00 USD po slabém PMI

Stříbro (XAG/USD) se obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavní klesající trendové linii

Spotové ceny stříbra (XAG/USD) po zveřejnění slabých údajů o indexu PMI vyskočily výše. Po výsledcích stříbrní býci úspěšně překonali zónu rezistence 24,00 USD, což znamená, že se finanční prostředky odklonily od zelených bankovek.

Čtení PMI za srpen bylo nižší než červencová hodnota 49,0, stejně jako očekávaná hodnota 49,3 stanovená Wall Street. Skutečný údaj se ukázal být na úrovni kolem 47,0, což většinu odborníků překvapilo.

Kromě toho se index PMI ve službách také snížil z 51,0 v minulém měsíci na zhruba 51,0 v srpnu. Wall Street očekávala PMI ve službách na úrovni kolem 52,2, zatímco skutečná hodnota byla zhruba o 1,1 nižší.

Podle odborníků je nedávný údaj PMI známkou toho, že přísná měnová politika Fedu zhoršuje stav ekonomiky. Federální rezervní systém v minulosti přijal velmi agresivní politiku a tlačil úrokovou sazbu v rozmezí 5,25 % – 5,50 %.

To sice umožnilo Fedu snížit inflaci v USA, ale konečným výsledkem bylo zhoršení ostatních ekonomických ukazatelů, jako jsou PMI a PMI ve službách.

Americký dolarový index klesá

Po dotyku úrovně 104,00 americký dolarový index ustoupil a naposledy se nacházel poblíž 103,50 USD. Stejně tak výnosy desetiletých amerických dluhopisů zamířily níže na úroveň kolem 4,23 %.

Při pohledu do budoucna se pozornost zaměří na to, co Jerome Powell řekne o stavu americké ekonomiky, a také na to, jaká opatření jsou nutná. Z větší části se očekává, že Powell zdůrazní význam vysokých úrokových sazeb a důvody, proč tuto politiku nezmění.

Z technické analýzy grafu stříbra vyplývá, že ceny se již obchodují výše než na úrovni 61,8 % fib. Průměr 20 SMA navíc vykazuje vzestupný sklon a nachází se poblíž 23,00 USD, což je známka silného býčího trendu.

Ukazatel RSI (14) se navíc pohybuje v rozmezí 60 až 80, což je známkou býčího tlaku a naznačuje další růst.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek