Stříbro (XAG/USD) se obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavní klesající trendové linii

Stříbro (XAG/USD) se obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavní klesající trendové linii

Zdá se, že se stříbru (XAG/USD) podařilo v úterý nastartovat pozitivní trend. To drahému kovu umožní zvrátit dřívější ztráty a zároveň si udržet růstový trend.

Prozatím se cena stříbra pohybuje poblíž oblasti 23,65 až 23,70 USD se ziskem +1 % za celý den. Podle analytiků bude stříbro (XAG/USD) odtud pravděpodobně pokračovat dále.

Stříbro se zaměří na úrovně 24,00 a 25,00 dolarů

Z technického výhledu stříbra vyplývá, že drahý kov zaznamenal pullback počínaje úrovní 24,15 USD. Na denním grafu se však ceny zastavily poblíž hladiny 200 SMA, která nyní slouží jako dynamický support.

Zdá se, že současné nastavení přeje býkům na stříbře, jelikož nejbližší úrovně podpory umožňují základnu pro další posílení. Kromě toho ukazatele oscilátoru také tisknou hodnoty v býčí zóně & zatím nejsou v překoupené zóně.

To je tedy další důvod, který stojí za prognózou dalšího růstu stříbra (XAG/USD). Slabost USD se navíc promítla i do růstu stříbra.

Někteří odborníci se však domnívají, že býci stříbra stále čelí velké překážce v podobě medvědí trendové linie začínající v květnu 2023. Prozatím nejbližší úroveň, kterou lze na trendové linii spatřit, je přítomna na úrovni 24,00 USD.

Stručně řečeno, stříbro bude muset překonat 24,00 USD, aby potvrdilo svou býčí dynamiku & vyzvalo k dalším nabídkám. Pokud se drahému kovu nepodaří hladinu 24,00 USD včas překonat, bude trendová čára nadále klesat & vyvíjet na stříbro tlak.

Za hranicí 24,00 USD se nachází zóna odporu 24,20 až 24,25 USD, která bude pro stříbrné býky rovněž výzvou. Poté bude mít stříbro dostatečnou půdu pod nohama, aby se otočilo výše před dosažením kulaté hodnoty 25,00 USD.

Na opačné straně je 200 SMA (denní graf) stále relevantní & lze ji vidět na úrovni 23,30 USD. Jakýkoli náhlý medvědí tlak na stříbro tak bude pravděpodobně zadržen úrovní 200 SMA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek