Stříbro (XAG/USD) se obchoduje v blízkosti 24,65 USD před FOMC

Stříbro (XAG/USD) se obchoduje v blízkosti 24,65 USD před FOMC

O den dříve se stříbro (XAG/USD) odrazilo od minima 24,30 USD, ale nedokázalo toho využít a ztratilo dynamiku. Zároveň ani medvědí tlak na bílý kov není tak velký, což způsobilo, že hledá nový impuls.

Prozatím se bílý kov obchoduje poblíž úrovně 24,65 USD poté, co za den ztratil 0,15 % své hodnoty. Při pohledu do budoucna bílý kov získá další směr od zasedání FOMC – rozhodnutí o odklonu od současné politiky bude pro stříbro býčí, zatímco setrvání u současné politiky bude pro bílý kov medvědí.

Všechny oči se upírají na zasedání FOMC

Pokud se podíváme na technický výhled stříbra, nedávné prolomení 50 SMA nám napovídá, že převládá medvědí téma. Ukazatele na denním a dokonce i hodinovém grafu se však stále pohybují v pozitivním teritoriu. To je tedy faktor, který nám říká, že je třeba větší opatrnosti, protože směr stále není jasný.

Kromě toho obchodníci také váhají, zda jít do stříbra a dalších aktiv naplno, protože vysoké zasedání FOMC je za rohem a pravděpodobně bude vybízet k masivní likviditě.

Zároveň se na 4hodinovém grafu stříbra aktuálně nachází 50 SMA na úrovni 24,85 USD. To je úroveň, která se ukáže jako hlavní překážka pro stříbrné býky před úrovní 25,00 USD. Jakýkoli další růstový pohyb býků na stříbře zůstane omezen v blízkosti hladiny 25,25 USD.

Na druhé straně je 24,30 USD týdenním minimem, které bude pro obchodníky se stříbrem působit jako podpora. Jakýkoli další medvědí tlak nás zavede k úrovni 24,00 USD, následované 23,65 USD a poté 23,60 USD.

Prozatím jsou jakékoliv velké pohyby stříbrného kovu velmi nepravděpodobné, protože do konce týdne se chystá několik důležitých událostí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek