Stříbro Xagusd dělá nové 2 dny vysoké, ale sklouzne pod 24

Stříbro (XAG/USD) se obchoduje v blízkosti 24,65 USD před FOMC

Stříbro (XAG/USD) dokázalo pokračovat ve svém vzestupném pohybu již druhý den v řadě. Drahý kov rovněž překonal rezistenci 23,93 USD, což bylo denní maximum ze čtvrteční seance. Na denním grafu se mu také podařilo udržet se nad průměrem 20 EMA a nakonec vytvořilo maximum kolem úrovně 24,07 USD.

Jak jsme však postupovali směrem k severoamerické seanci, stříbrný kov se od té doby pohyboval pod úrovní 24,00 USD. Prozatím se stříbro obchoduje na úrovni okolo 23,93 dolarů, což je asi 7 centů pod hladinou odporu na úrovni 24,00 dolarů.

Pokud se podíváme na denní graf XAG/USD, naznačuje to, že drahý kov směřuje k cenové hladině 24,50 dolarů. To přichází v době, kdy stříbro na denním grafu dokonce překročilo hodnotu 20 EMA.

Jen tento měsíc již stříbro otestovalo své letošní maximum nacházející se kolem úrovně 24,54 USD. Dříve se také propadlo na 23,12 USD, což bylo minimum roku 2023. A prozatím se stříbro nedokáže dotknout hladiny odporu 24,00 dolarů, což je podle všeho hlavní úroveň.

Pokud se podíváme na ukazatel relativní síly (RSI), ten stále vytváří sklon směrem vzhůru. Ukazatel ROC navíc napovídá směrem k hybnosti kupců stříbra.

Pokud tedy stříbro (XAG/USD) překoná rezistenci 24,50 USD, znamenalo by to, že na trzích stále převládají kupci. V důsledku toho by se stříbru otevřely dveře k úrovni 25 dolarů. A poté bude dalším cílem 26,21 USD, což je maximum z 18. dubna.

Na opačné straně je nejbližší podporou pro stříbro (XAG/SD) 20denní EMA, který se nachází na úrovni 23,69. V případě stříbra (XAG/SD) se jedná o nejnižší úroveň. Pokud by i tato úroveň podpory byla prolomena, poslalo by to drahý kov směrem k jeho pivotu, který se nachází na 23,17 USD. Poté následuje support 23,00 USD, který se rovněž nachází v blízkosti 50 EMA (denní) umístěného na 22,91 USD.

Pokud se podíváme na fundamentální stránku, jakékoli další oslabení amerického dolaru poskytne podporu i stříbru & dalším drahým kovům. Na druhou stranu síla amerického dolaru oslabí drahé kovy a otevře jim dveře směrem dolů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek