Technický Nasdaq stoupl, protože inflace se snížila

Technický Nasdaq stoupl, protože inflace se snížila

Ve středu vedl index Nasdaq, protože zpráva o indexu spotřebitelských cen ukázala, že inflace se začala snižovat. Podle odborníků to svědčí o tom, že politika rychlého zvyšování sazeb Fedu skutečně funguje.

Po zprávě o CPI Nasdaq vyskočil o 1,15 %, zatímco americké T-výnosy klesly níže. Ve skutečnosti se Nasdaqu podařilo dosáhnout nejvyšší intradenní úrovně, pokud se podíváme na posledních 8 měsíců.

Technologické akcie s velkou tržní kapitalizací také zamířily vzhůru

Většina technologických akcií s velkou tržní kapitalizací kótovaných na Nasdaqu se po zveřejnění indexu spotřebitelských cen rovněž posunula výše. Patří mezi ně společnosti Microsoft Corp (MSFT) a Apple Inc (AAPL).

Podle zprávy amerických představitelů činil údaj CPI za měsíc duben 4,9 %, zatímco Wall Street očekávala 5% nárůst.

Pokud se podíváme na futures na Fed Funds, existuje nyní 80% šance, že během červnového zasedání Fedu nedojde ke zvýšení sazeb. Na druhé straně existuje 14% šance, že na červnovém zasedání dojde ke zvýšení sazeb o 25 bazických bodů.

Technologický sektor S&P 500 zároveň posílil o 0,8 %. To se očekávalo, protože tento index je citlivý na vývoj sazeb a jakákoli naděje na pozastavení jejich zvyšování nebo jejich snížení je považována za pozitivní zprávu.

DJIA, který je dalším důležitým indexem z USA, se spíše vymykal, protože klesl o 0,20 % (67,80 bodu). Naopak index Nasdaq Composite si připsal 0,79 %, zatímco index S&P 500 si připsal 0,27 %.

Další akcií, která v tomto období získala růst, byla společnost Alphabet (GOOGL), což je technologická společnost. Pokud se podíváme na grafy, akcie Alphabet si po zveřejnění indexu spotřebitelských cen připsaly přibližně 1,6 %.

Celkově se vyhlídky na nižší inflaci v USA ukáží jako dobrá zpráva pro akciový trh jako celek. To však nemusí platit pro americký dolar a další podobná aktiva.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek