Tesla dodala ve 2. čtvrtletí 466 140 vozů a překonala odhady

Tesla dodala ve 2. čtvrtletí 466 140 vozů a překonala odhady

Společnost Tesla Inc. v neděli oznámila, že ve 2. čtvrtletí dodala více vozů, než odhadoval trh. Podle odborníků umožnily americké federální úvěry a nedávné snížení cen společnosti Tesla učinit své vozy dostupnějšími pro širokou veřejnost.

Během 2. čtvrtletí 2023 (duben – červen) bylo zákazníkům dodáno přibližně 466 140 vozů, což je oproti 1. čtvrtletí skok o 10 %. A pokud se podíváme na čísla z loňského roku, je to skok o téměř 83 %.

Analytici většinou očekávali, že Tesla dodá pouze kolem 445 000 elektromobilů, přičemž nejvyšší odhad hovořil o pouhých 45 000 vozech. Ukazuje se však, že skutečná hodnota je o 16140 vyšší než odhad stanovený odborníky.

Snížení cen – chytrý tah společnosti Tesla

Analytici Wedbush Securities se domnívají, že nedávné snížení cen elektromobilů bylo chytrým krokem společnosti Tesla, který jí umožnil exponenciálně zvýšit prodeje. Jedním z největších trhů pro Teslu byla Čína a nedávné snížení cen také nahrálo Tesle.

Prodeje vozů Tesla totiž mohou dosáhnout nového rekordu na čínském trhu, který je pro společnost druhým největším trhem po Severní Americe. To přichází v době, kdy Tesla čelí tvrdé konkurenci ze strany společnosti BYD, která je lídrem čínského trhu.

Snížení cen však také znamená, že se během několika příštích čtvrtletí sníží i marže. Skutečnou otázkou však je, zda se to Tesle podaří vyvážit vyšším prodejem, či nikoliv.

Právě v loňském roce Tesla oznámila snížení cen počínaje čínským trhem, což během prvního čtvrtletí smazalo marže. To ještě umocnily komentáře Elona Muska, že se společnost nyní kvůli rostoucí konkurenci zaměří především na růst prodejů než na zisky.

Při pohledu do budoucna by se Tesle mohlo podařit zlepšit své zisky, pokud bude současný trend prodeje automobilů nadále stoupat.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek