Tesla Inc. plánuje postavit továrnu na megapaky v Šanghaji

Tesla dodala ve 2. čtvrtletí 466 140 vozů a překonala odhady

Společnost Tesla Inc., kterou proslavily elektromobily, nyní údajně pracuje na výstavbě továrny v Šanghaji. Tato továrna bude vyrábět megapacky, což jsou velmi výkonné baterie s mnoha možnostmi využití.

Tuto zprávu přinesla čínská státní média jménem Xinhua, což naznačuje, že výroba této nové továrny je nyní spíše hotovou věcí než spekulací.

Podle těchto zpráv bude slavnostní zahájení provozu továrny zahájeno během 3. čtvrtletí. Co se týče výroby, Tesla podle zpráv médií usiluje o termín 2. čtvrtletí 2024.

Nová továrna bude vyrábět 10 000 megapacků ročně

Nová továrna doplní již existující závod Tesla v Šanghaji, který vyrábí především elektromobily. Podle zpráv bude nový závod vyrábět 10 000 megapacků ročně.

To odpovídá skladování energie o objemu téměř 40 gigawatthodin a pomůže společnosti Tesla zvýšit výrobu.

Prozatím není pochyb o tom, že dodavatelský řetězec baterií je v Číně nejpokročilejší a nejmodernější. A jakmile bude nový závod Tesly uveden do provozu, umožní společnosti zvýšit výrobu a snížit náklady na výrobu lithium-iontových baterií.

S rostoucím využíváním obnovitelných zdrojů energie pomůže nový závod společnosti Tesla v Šanghaji uspokojit poptávku a získat vyšší příjmy.

Hlavním zdrojem příjmů společnosti Tesla jsou její elektromobily, ale Elon Musk se zavázal diverzifikovat příjmy společnosti prodejem baterií a produktů pro solární energii.

Společnost Tesla má prozatím jednu funkční megatovárnu umístěnou v Kalifornii, která ročně vyrobí až 10 000 megabaterií. Po dokončení výroby v nové továrně však bude Tesla schopna vyrábět dalších 10 000 megapacků ročně.

Vzhledem k hlavnímu obchodnímu modelu společnosti Tesla a jejímu zaměření na obnovitelné zdroje energie & elektromobily dává smysl, aby Tesla zvýšila svůj podíl na trhu i v oblasti lithium-iontových baterií!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek