Tesla oficiálně zahajuje prodej elektromobilů v Malajsii

Tesla oficiálně zahajuje prodej elektromobilů v Malajsii

Společnost Tesla (TSLA) oficiálně oznámila, že tento týden zahájí prodej svých vozidel s elektrickým pohonem v Malajsii. Jedná se tak o další milník v historii společnosti Tesla, která se snaží prosadit na globálním trhu.

V posledních několika letech klade společnost Tesla největší důraz na expanzi na nové trhy. Díky tomu se také Tesla dostala do čela revoluce v oblasti elektromobilů a získala tak významnou část trhu s elektrickými vozidly.

Asie zůstává pro společnost Tesla důležitým trhem

Asie prozatím zůstává pro společnost Tesla hlavním cílem, neboť i v tomto regionu má silnou pozici na trhu. Kromě toho má společnost Tesla také megatovárnu v Šanghaji (Čína), která jí umožňuje využívat strategickou pozici.

Továrna společnosti Tesla v Číně získala v posledních několika letech na významu jako důležité výrobní centrum v dodavatelském řetězci společnosti. V továrně Tesla vyrábí některé z nejoblíbenějších modelů elektromobilů, které pak dodává do celého světa.

Proces příprav na vstup na malajsijský trh začal počátkem února poté, co Tesla získala souhlas vlády. Podle podrobných informací bude Tesla do Malajsie dovážet elektromobily, které by pak prodávala místním zákazníkům.

Podle malajsijského ministra je rozhodnutí výrobce elektromobilů usadit se v zemi potěšilo. Dodali také, že to zemi pomůže vytvořit také silný ekosystém elektromobilů. Stejně tak ministr dodal, že tento krok společnosti Tesla ukazuje, jak Tesla vkládá důvěru v příznivé podnikatelské prostředí a silné ekonomické základy v Malajsii.

Během několika dní od uvedení na trh obdržela společnost Tesla již téměř 10 000 objednávek na svůj vůz s elektrickým pohonem Model Y. Stejně tak akcie společnosti Tesla (TSLA) v pátek vyskočily o 1,55 %, což je pozitivní signál a svědčí o důvěře investorů ve společnost.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek