Tesla opět mění ceny svých vozů v USA

Tesla opět mění ceny svých vozů v USA

Zdá se, že Tesla opět změnila ceny některých svých modelů v USA. Za poslední dva měsíce je to již počtvrté, co výrobce elektromobilů může změnit své ceny.

Podle zpráv se změnila cena jedné verze crossoveru Model Y a sedanu Model 3. To znamená, že nová cena modelu Y Performance je po zvýšení o 1000 dolarů 58990 dolarů. Stejně tak cena Modelu 3 Sedan je nyní 42990 USD po snížení o 500 USD.

Celkově tedy došlo ke zvýšení ceny jednoho modelu o 1000 USD, zatímco druhý je nyní o 500 USD levnější. Na oba tyto vozy se nyní vztahují federální daňové úlevy. Podle odborníků se přesná částka z hlediska daňových úlev pohybuje kolem 7500 dolarů.

Nová cena je o 16 % levnější

V lednu 2023 Tesla oznámila snížení cen u více modelů vozů na několika hlavních trzích. Za normálních okolností jsou takové změny cen v automobilovém průmyslu velmi neobvyklé, proto je Tesla výjimkou.

Celkově je nyní verze Model Y Performance o 16 % levnější ve srovnání s cenami na začátku ledna. Stejně tak cena Modelu 3 je nyní pro americké zákazníky zhruba o 9 % levnější.

Pokud jde o další dvě varianty Modelu Y a 3, jejich ceny pro americké zákazníky zůstávají beze změny. Kromě toho zatím nejsou k dispozici žádné zprávy o dalších změnách.

Ve skutečnosti Tesla na americkém trhu zvýšila cenu modelu Y Long Range. Stalo se tak v reakci na opatření vlády, která zvýšila stropní cenu elektromobilů spadajících do kategorie crossoverů.

Podle Elona Muska (generálního ředitele) jsou objednávky vozidel téměř dvojnásobné oproti tomu, co společnost vyrobila za měsíc leden.

Existuje však i druhá strana příběhu, která se v Číně odehrává. Po oznámení snížení cen ze strany Tesly zaregistrovali čínští zákazníci, kteří nakupovali za dřívější ceny, své protesty. Podle nich nakonec za vozy zaplatili více, jen aby se později dočkali hlubokého snížení cen!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek