Tesla umožní přístup do své nabíjecí sítě konkurenčním výrobcům elektromobilů

Předseda výboru Sněmovny reprezentantů vyjádřil obavy z obchodů společnosti Tesla v Číně

Společnost Tesla Inc. se chystá otevřít svou nabíjecí síť v USA dalším výrobcům elektrických vozidel v zemi. Tím se Tesla zapojí do federálního programu v hodnotě 7,5 miliardy dolarů.

Ústřední vláda spustila nový program, ve kterém chtěla snížit emise oxidu uhličitého a zvýšit využívání elektromobilů.

Pokud Tesla tento plán uskuteční, stane se plnicí stanicí všech elektromobilů. To by však také mohlo odstranit jednu z největších výhod, kterou Tesla měla oproti ostatním výrobcům elektromobilů.

Tesla se dlouhou dobu pyšnila jednou z největších dobíjecích sítí v zemi. Ale po umožnění přístupu k této síti všem konkurenčním výrobcům elektromobilů se tato výhoda prostě vypaří do vzduchu!

Přístup k 3500 dobíjecím stanicím do roku 2024

Podle podrobných informací poskytne Tesla zákazníkům, kteří nejsou členy společnosti Tesla, přístup k přibližně 3500 superchargerům přítomným na dálnicích. Kromě toho bude pro konkurenční elektromobily otevřeno také přibližně 400 míst s pomalými nabíječkami.

Podle amerického prezidenta Bidena se to ukáže jako velký přínos pro propagaci elektromobilů v zemi. Vyjádřil se také k tomu, jak velký význam bude mít tento krok společnosti Tesla.

Pokud jde o Elona Muska, zdá se, že by rád podpořil i další elektromobily prostřednictvím své sítě superchargerů.

Po tomto kroku získá Tesla nárok na podání žádosti o dotaci. To nedávno prozradili představitelé Bílého domu.

Podle podrobností to Tesle také umožní zavést ve svém vozovém parku dodatečné vybavení… Jedinou podmínkou je, že právě umožní všem elektromobilům nabíjet prostřednictvím standardu CCS pro nabíjení stanoveného Fedem.

Ačkoli se Tesla zatím k používání standardů CCS nezavázala, musí požadavky splnit, pokud chce získat federální prostředky.

V současné době Tesla kontroluje přibližně 17711 supernabíječek po celých USA. To odpovídá 60 % rychlonabíječek v zemi a zdůrazňuje konkurenční výhodu společnosti Tesla oproti ostatním výrobcům elektromobilů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek