Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA dosáhl 219 391

Počet volných pracovních míst v USA dosáhl nejnižší úrovně za poslední tři roky

Podle nejnovějších údajů o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti za tento týden dosáhl počet občanů USA žádajících o podporu v nezaměstnanosti 1,5letého maxima! Ekonomové se však domnívají, že to nesvědčí o nárůstu propouštění. Uvedli také, že údaje týkající se týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti bývají velmi volatilní.

Údaje ministerstva práce odhalily, že nedávný příliv žádostí je jedním z nejvyšších za posledních 1,5 až 2 roky. Podle ministerstva práce se na většině těchto žádostí o podporu v nezaměstnanosti podílely státy Kalifornie a Ohio.

Nicméně jedna věc, která nám napovídá, že tyto údaje nemusí být přesné, je svátek Memorial Day. Obecně platí, že žádosti o podporu v nezaměstnanosti v období kolem státních svátků jsou obvykle velmi volatilní.

Je zapotřebí dalšího potvrzení

Podle jednoho z hlavních ekonomických poradců může být nedávný skok v počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti známkou zvýšeného propouštění. Volatilita údajů však znamená, že bude brzy na vyvození jakéhokoli závěru.

Kromě toho počet žádostí na základě stavu také napovídá, že k potvrzení zásadního posunu na trhu práce je zapotřebí dalšího potvrzení.

Celkově počáteční počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti poskočil o 28 000 a ke konci 3. června se dotkl 261 000. Podle statistik byl tento nárůst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti naposledy zaznamenán pouze v říjnu 2021.

Ekonomové předpovídali konečný údaj pouze 235 000, zatímco skutečný údaj se ukázal být 261 000.

Pokud se podíváme na neočištěné žádosti, vyskočily také o 10 535 a za týden dosáhly 219 391. V samotném státě Ohio se počet žádostí zvýšil o 6345, zatímco v Kalifornii došlo k nárůstu o 5173 žádostí.

Po zveřejnění týdenních údajů o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti se otevření amerických akcií neslo v mírně býčím duchu, zatímco americký dolar se vůči koši ostatních měn pohyboval směrem dolů.

Kromě toho míra nezaměstnanosti také dosáhla sedmiměsíčního maxima a naposledy byla zaznamenána na úrovni 3,7 %. Dříve byla nezaměstnanost v USA během dubna pouze 3,4 %.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek