Ubs a Credit Suisse se dohodly na zrušení 30 pracovních míst

Předseda představenstva Credit Suisse naznačil, že dohoda s Ubs bude dokončena v pondělí

V šokujícím obratu událostí se banka UBS dohodla na převzetí Credit Suisse, která se potýká s problémy. Nyní se objevují zprávy, že toto převzetí švýcarské banky povede ke snížení počtu zaměstnanců o 20 až 30 %.

Informoval o tom list Tages-Anzeiger na základě informací od jednoho z vedoucích pracovníků UBS. K tomu dochází na pozadí transakce v hodnotě 3,3 miliardy dolarů, v níž se UBS dohodla na koupi Credit Suisse.

Tato dohoda byla formulována švýcarskou vládou a pomůže finančnímu systému země, a dokonce i celosvětovému finančnímu systému, aby se vyhnul úplnému krachu.

UBS koupí Credit Suisse za 3,3 miliardy dolarů

UBS zaplatí za koupi úvěrové společnosti, která se potýká s problémy, částku 3,3 miliardy dolarů, což odpovídá 3 miliardám švýcarských franků (CHF). Kromě toho zmíněná transakce také zlepší stabilitu globálního finančního systému.

Tato transakce má však i stinnou stránku, protože by se v UBS a Credit Suisse zrušilo přibližně 20-30 % pracovních míst.

Dostupné zprávy naznačují, že po dokončení transakce bude zrušeno přibližně 120 000 pracovních míst. Kromě toho vznikne nová banka s aktivy ve výši 1,6 bilionu dolarů, což bude znamenat vlastní problémy!

Jen ve Švýcarsku bude zrušeno přibližně 11 000 pracovních míst, což vzhledem k počtu obyvatel země není málo.

Dotkne se to i americké pobočky investiční banky, kde je propouštění rovněž velmi pravděpodobné. Objevily se však zprávy, že se UBS pokouší uzavřít dohodu s Michealem Klienem z Wall Street.

Pokud se tato dohoda uskuteční, získá kontrolu nad americkou pobočkou Credit Suisse Michael Klien. Pokud jde o diverzifikaci, sníží se počet aktiv vlastněných novou bankou vytvořenou po dohodě mezi UBS a Credit Suisse.

To znamená, že řízení banky bude o něco snazší. Nelze však přehlížet skutečnost, že vznikla příliš velká finanční instituce, která se stane příliš velkou na to, aby mohla padnout!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek