UBS dokončila převzetí Credit Suisse

UBS dokončila převzetí Credit Suisse

V pondělí společnost USB definitivně dokončila převzetí Credit Suisse, čímž otevřela novou oblast v oblasti správy majetku a bankovnictví. Tímto převzetím vznikla nová obří banka s bilanční sumou 1,6 bilionu dolarů a obrovskou silou v oblasti správy majetku.

Podle odborníků se jedná o jednu z největších transakcí od finanční krize v roce 2008. Proto i generální ředitel UBS dal jasně najevo, že fúze pro ně bude znamenat výzvu. Zároveň však dodal, že povede k mnoha příležitostem pro všechny zúčastněné, včetně akcionářů, zaměstnanců a klientů.

UBS bude spravovat aktiva v hodnotě 5 bilionů dolarů

Z dostupných údajů vyplývá, že skupina UBS bude dohlížet na aktiva v hodnotě 5 bilionů dolarů, což z ní činí významného hráče v oblasti správy majetku. Bez fúze by trvalo několik let, než by skupina UBS dosáhla této velikosti.

Jednou z nevýhod této fúze, kterou většina lidí ignoruje, je však konec 167leté historie Credit Suisse. V posledních letech své existence byla společnost Credit Suisse poznamenána ztrátami a skandály.

V roce 2007 dosáhly akcie Credit Suisse své nejvyšší ceny 90,14 USD (82 CHF), ale od té doby šly jen dolů. Finanční ústav musel v následujících letech čelit velkým ztrátám, skandálům a mnoha problémům, které ho nakonec dotlačily k jeho konci.

Během posledního dne obchodování se akcie Credit Suisse posunuly o 1 % výše, což znamenalo, že společnost naposledy strávila na akciových trzích. Stejně tak skupina UBS, která Credit Suisse převzala, si připsala 0,8 %.

Obě banky dohromady zaměstnávají po celém světě přibližně 120 tisíc lidí, ale zdá se, že toto číslo se v příštích týdnech nebo přinejlepším měsících sníží.

Kromě toho UBS oznámila také některé významné změny ve vedení Credit Suisse s cílem zlepšit její výkonnost.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek