UBS zruší 3 000 pracovních míst ve snaze snížit náklady

UBS zruší 3 000 pracovních míst ve snaze snížit náklady

Nyní, když jsme se konečně dočkali převzetí Credit Suisse bankou UBS, je skutečnou otázkou, jak tento bankovní gigant sníží náklady a zvýší ziskovost.

Podle nejnovějších informací plánuje skupina UBS zrušit 3 000 pracovních míst. Jedná se o součást rozsáhlejšího plánu společnosti na snížení nákladů v hodnotě 10 miliard dolarů. K předpokládanému snížení počtu pracovních míst dojde pouze v rámci Švýcarska, což naznačuje, že by mohlo dojít k dalšímu propouštění.

Celkově bude ve Švýcarsku zrušeno 1 z 12 pracovních míst ve společnosti, což také dává tušit, jaké otřesy se v nové skupině UBS očekávají.

Zrušení pracovních míst je součástí plánu na snížení nákladů o miliardu dolarů

Ještě se uvidí, zda tento krok obnoví důvěru investorů i zákazníků, nebo ne. Koneckonců zákazníci nakonec vybrali miliardy dolarů, když se panika ohledně finančního zdraví Credit Suisse zintenzivnila.

Nedávné snížení počtu pracovních míst je součástí plánu UBS, jehož cílem je změnit situaci Credit Suisse a zajistit její ziskovost, nikoli ji rozdělit nebo prodat.

Podle generálního ředitele Ermottiho je plná integrace Credit Suisse jediným výsledkem, který je pro švýcarskou ekonomiku a UBS nejlepší. V nedávném memorandu se také zmínil o nedávném snižování počtu pracovních míst, což naznačuje, že lidé pracující ve společnosti si také uvědomují, co se děje.

V celosvětovém měřítku opustilo společnost Credit Suisse v průběhu 1. pololetí 2023 přibližně 8 tisíc pracovníků. To naznačuje, že mnoho lidí již ze společnosti odchází z vlastního rozhodnutí. Jedním z takových příkladů je odchod ze společnosti do důchodu.

Do konce roku 2026 plánuje skupina UBS snížit o 10 miliard dolarů, které by jinak byly považovány za náklady. A pro rok 2027 je odhad stanoven na 8 miliard dolarů.

Po nedávném oznámení vzrostly akcie UBS přibližně o 5 %, což je jedna z nejvyšších úrovní zaznamenaných pouze během roku 2008.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek