UBS zvažuje odložení čtvrtletních výsledků na srpen

UBS zruší 3 000 pracovních míst ve snaze snížit náklady

Podle zpráv z médií UBS uvažuje o odložení svých výsledků na konec srpna. Tento vývoj přichází po převzetí Credit Suisse ze strany UBS a finančních problémech, které mu předcházely.

Prozatím je plán výsledků UBS za období duben-červen stanoven na 25. července. Na oficiálních internetových stránkách banky se však uvádí, že se datum může změnit.

Podle poznámky se datum zveřejnění výsledků může změnit, protože závisí na uzavření transakce s Credit Suisse. Když byla banka UBS požádána o komentář k této zprávě, nebyla okamžitě k dispozici.

UBS plánuje uzavřít dohodu s Credit Suisse

Prozatím se zdá, že existuje vysoká pravděpodobnost, že největší švýcarská banka zveřejnění výsledků odloží. Kromě toho se také očekává, že banka vydá aktuální informace o svých plánech ohledně domácího podnikání Credit Suisse.

V březnu 2023 UBS převzala Credit Suisse v rámci dohody vypracované švýcarskými orgány. Uplynulo již několik měsíců a zdá se, že dohoda ještě zdaleka není u konce.

Lidé obeznámení s touto záležitostí však uvedli, že finanční instituce chce obchod uzavřít co nejrychleji.

Již dříve dal Sergio Ermotti (generální ředitel UBS) rovněž najevo, že po převzetí se chystá propouštění. Označil to za bolestivé rozhodnutí a zároveň vyjádřil optimismus, že dohoda bude formalizována v příštích dnech.

Na první pohled se zdá, že UBS chce zveřejnit své čtvrtletní výsledky až po dokončení transakce. To bance umožní uvádět ve čtvrtletních výsledcích přesnější údaje.

Koneckonců převzetí Credit Suisse nebyla malá transakce, která by mohla mít na UBS zanedbatelný vliv. Ve skutečnosti šlo o přesný opak, protože jeden finanční gigant převzal jiný, aby se vyhnul úplnému krachu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek