Údaje Adp ukazují slabý růst mezd v soukromém sektoru

Údaje Adp ukazují slabý růst mezd v soukromém sektoru

Údaje ADP ukázaly pomalý růst mezd v soukromém sektoru v USA, což by mohlo být známkou zpomalení na trhu práce. Všichni víme, že Federální rezervní systém se jasně vyjádřil o žádném brzkém snižování sazeb, ale to by se mohlo se současným stavem na trhu práce změnit.

ADP ukázala, že v lednu přibylo v americké ekonomice 107 tis. soukromých pracovních míst, zatímco prognóza počítá s přibližně 145 tis. pracovními místy. Údaje rovněž naznačily, že prosincový počet pracovních míst byl revidován dolů ze 164 tis. na 158 tis.

107 tisíc pracovních míst v lednu

Když tedy porovnáme 158 tisíc soukromých pracovních míst v prosinci se 107 tisíci v lednu, je rozdíl zřejmý! Načasování této zprávy je také zásadní, protože je zveřejněna těsně před ostře sledovaným čtením NFP za leden 2024.

Je však nezbytné poznamenat, že odborníci nepovažují ADP za dobrý ukazatel trhu práce. Ačkoli se růst počtu pracovních míst oproti historickým maximům z roku 2022 snížil, celkově je trh práce stále silný.

Podle zprávy ministerstva práce bylo v USA ke konci prosince otevřeno přibližně 9,026 milionu pracovních míst. To znamená, že na každého nezaměstnaného v USA připadá 1,44 volného pracovního místa.

Pokud se podíváme na prognózy pro nadcházející zprávu NFP, ekonomové uvádějí 155 tis. Celkově se během ledna očekává nárůst o 180 tisíc pracovních míst oproti prosincovému údaji 216 tisíc.

Jakmile bude zpráva NFP zveřejněna, bude zřejmý skutečný stav trhu práce. V důsledku toho trhy získají více jasno v tom, co očekávat od dalších zasedání Fedu. Pokud zpráva NFP zvýší šance na snížení sazeb, americké akcie a akciové trhy to potěší.

Naopak takový scénář bude medvědí pro americký dolar a otevře dveře dalším býčím pohybům na trhu s kryptoměnami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek