Údaje o továrních zakázkách zůstávají v srpnu beze změny

Výrobní sektor v USA v listopadu vzrostl o 0,3 %

Nové údaje amerického úřadu pro sčítání lidu ukázaly, že tovární objednávky v USA v srpnu zůstaly beze změny… Přesněji řečeno, tovární objednávky hovoří o poklesu o zhruba 100 milionů dolarů (0,1 miliardy Kč) s konečnou hodnotou zhruba 548,4 miliardy Kč.

Obecný konsenzus trhu počítal s nárůstem amerických tržních objednávek o zhruba 0,3 %. Skutečné údaje však znamenaly mírný pokles tržních objednávek, a nastavily tak tržní sentiment negativně. Údaje za červenec odhalily pokles o zhruba 1 %, a pokud je porovnáme se srpnem, zdá se, že tempo poklesu se zpomalilo.

Nemůžeme však pominout skutečnost, že již dva měsíce po sobě údaje o amerických továrních objednávkách klesají! Když se podíváme na údaje o továrních objednávkách v USA v kontrastu s ekonomickou kondicí v zemi, začne to všechno dávat smysl.

Po zveřejnění údajů pokračoval všeobecný výprodej amerického dolaru a dolarový index ztratil zhruba 0,9 % své hodnoty a uzavřel na hodnotě kolem 110,67 bodu.

Zatímco celkový trh předpokládal zvýšení továrních objednávek, někteří odborníci očekávali, že údaje zůstanou beze změny, a tak se také stalo.

Hospodářské oživení se zpomaluje

Klíčovým faktorem, který způsobuje negativní údaje v továrním sektoru, je zpomalování hospodářského oživení v USA. Během pandemie Fed napumpoval do ekonomiky miliardy dolarů, což nastartovalo spotřebitelské výdaje a v konečném důsledku pomohlo i továrnímu sektoru.

Nyní, když Fed zpřísňuje svou politiku a snaží se snížit poptávku, začalo to škodit i továrnímu sektoru!

Pokud se podíváme na objednávky netrvanlivého zboží za tento měsíc, skutečně došlo k jejich zvýšení o 0,2 %. Pokud jde o kapitálové zboží nevýrobní povahy, to zaznamenalo během srpna nárůst o zhruba 1,4 %.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek