Uob předpovídá pro Usdjpy rizika poklesu

Uob předpovídá pro Usdjpy rizika poklesu

Odborníci ze skupiny UOB nedávno přišli s nejnovější prognózou pro měnový pár USD/JPY. Podle nich současná cenová akce naznačuje, že měnový pár USD/JPY čeká v příštích několika týdnech další oslabení.

V krátkodobém horizontu očekávají, že USD bude pokračovat v bočním obchodování v úzkém pásmu 138,20 až 139,30 (přibližně 110 pipů). Ukázalo se však, že skutečné rozpětí se pohybuje od 137,86 do 139,35. Stejně tak ukazatele hybnosti zůstaly beze změny, což bylo známkou toho, že tento pár nemá jasný směr.

Prozatím se tedy očekává, že USD/JPY bude pokračovat v obchodování do strany s rozsahem 138,00 až 139,40 (140 pipů).

A co se týče cenové akce v příštích několika týdnech (1 až 3), panuje všeobecný konsenzus, že na tomto páru se toho příliš dít nebude. Všichni však víme, že bude příliš brzy na to, abychom vyloučili případné oslabení USD, ale zdá se, že klesající momentum na USD/JPY se zpomalilo. To je znamení, že slabost USD není pro tohoto hráče prozatím hlavním faktorem.

Při pohledu do budoucna je dalším důležitým supportem pro USD/JPY úroveň 137,00. Pokud tuto úroveň překoná, dalším důležitým supportem bude 139,60, a pokud cena prorazí pod tuto úroveň, bylo by to znamení, že USD je na cestě k dalšímu oslabení.

Jelikož se bavíme o USD/JPY, nebylo by moudré vyloučit ani fundamentální přehled. V Japonsku se neobjevují žádné známky jestřábí politiky, protože země zůstává na stejné cestě. Ve Spojených státech amerických je však Fed velmi agresivní a nadále upouští od nového zvyšování sazeb každých několik měsíců.

To je důvod, proč USD vůči JPY a dalším hlavním měnám nadále posiluje. Tento silnější USD však nakonec poškodil americký akciový trh, protože všechny hlavní akcie klesly.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek