Us blokuje Facebook před koupí společnosti pro virtuální realitu

Us blokuje Facebook před koupí společnosti pro virtuální realitu

Americká obchodní komise zablokovala pokus Facebooku o koupi společnosti pro virtuální realitu známé jako Within Unlimited. Uvedená společnost se zabývala tvorbou obsahu pro zařízení a náhlavní soupravy VR.

FTC požádala o vydání soudního příkazu (dočasného), aby bylo společnosti zabráněno v nákupu výrobce obsahu pro VR. Společnost je již obří globální technologickou společností, která vlastní různé aplikace, jako jsou WhatsApp, Instagram, Facebook a Messenger.

Podle FTC je tento pokus kampaní společnosti za ovládnutí odvětví VR. Po akvizici společnosti Oculus v roce 2014 společnost intenzivně investuje do VR a metaverza.

Kupní cena VR společnosti nebyla zveřejněna

V roce 2021 se společnost Meta dohodla na koupi VR společnosti, ale kupní cenu nezveřejnila. Začátkem roku podala antimonopolní žaloba FTC proti společnosti Facebook.

Podle společnosti Meta Platforms nesdílí stejné názory a analýzy jako FTC. Domnívají se, že případ FTC není založen na důkazech, ale přinejlepším na spekulacích a ideologii. Společnost uvedla, že její akvizice VR firmy neovlivní konkurenceschopnost a růst v odvětví VR.

Ve skutečnosti se domnívají, že toto převzetí bude dobré pro vývojáře, lidi i celý prostor VR. Pokud mluvíme o inovacích, není sporu o tom, že vstup velké společnosti, jako je FB, do prostoru VR přinese mnoho inovací.

Není ale také pochyb o tom, že to omezí konkurenci na trhu VR, protože většinu podílu budou mít platformy Meta.

Stížnost FTC se týká toho, že Meta Platforms chtějí ovládnout virtuální realitu, která je stále novou součástí internetu.

Podle odhadů se příjmy z odvětví VR mohou v roce 2024 zvýšit z 5 miliard dolarů až na 12 miliard dolarů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek