Us Tech Akcie na cestě k jejich nejhorší prosincové uzavření

Inflace v USA v listopadu klesla na 3,1 %

Zdá se, že technologické akcie z USA jsou na nejlepší cestě uzavřít jeden ze svých nejhorších prosinců. Takto špatné výsledky v prosinci byly ve skutečnosti zaznamenány naposledy pouze v době, kdy praskla dot-com buttle.

Co se však pro letošní prosinec změnilo? Od inflace přes recesi až po zvyšování úrokových sazeb – od všeho trochu. Posledním vývojem však byl optimismus trhu, že Fed zpomalí zvyšování úrokových sazeb. Zdá se však, že i tato naděje je nyní kvůli současné situaci na trhu práce zmařena.

Nedávný údaj o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti z USA ukázal, že se v současné době nachází na velmi nízkých úrovních. V důsledku toho index Nasdaq 100 klesl o 2,5 %, protože Fed nemá příliš důvodů k tomu, aby od své přísné politiky ustoupil.

Pokud by se však počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti zvýšil, znamenalo by to pokles ekonomiky v USA a mohlo by to centrální banku donutit snížit svou úrokovou sazbu.

Kromě toho byly zveřejněny také údaje o inflaci, které vykázaly o něco vyšší hodnotu než v minulém období. To je opět další pádný důvod pro to, aby Fed opět zvýšil úrokové sazby.

Podobně jsme na tom i u výsledku společnosti Micron Technologies, který nebyl vůbec dobrý. V důsledku toho se akcie technologických firem staly medvědími a trhy se nyní připravují na možnou recesi.

Benchmark, který sleduje velké společnosti jako Microsoft a Apple, se během prosince propadl již o 8,93 %. Tento pokles vymazal i rally, kterou jsme zaznamenali během listopadu. Tehdy se objevila naděje, že inflace se ochlazuje a Fed by si mohl dát pauzu od své politiky.

Vzhledem k současným okolnostem se však zdá, že Fed má dostatek důvodů, aby ve své činnosti pokračoval. To nakonec dodá sílu USD, ale pro akciový trh to nebude dobré.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek