USA a Evropa se řítí do hospodářské katastrofy

Inflace v USA v listopadu klesla na 3,1 %

Podle Clifforda Benneta není současný hospodářský stav USA a evropského regionu jako celku dobrý. Ve skutečnosti se domnívá, že tyto ekonomiky směřují ke katastrofě! Takové byly jeho názory, když nedávno vystoupil v médiích, aby diskutoval o měnách a světových ekonomikách.

Prohlásil, že navzdory ekonomickým potížím je to nyní velmi snadné. Ale kvůli tomu, co přijde, se budou muset úřady pořádně rychle vzpamatovat! Pokud se podíváme na měny, už nyní se pohybují blízko volatilních úrovní a snahy o jejich ochlazení jsou malé nebo žádné.

K zajištění stabilizace měn bude zapotřebí společného úsilí vlád a centrálních bank! V opačném případě by se měnový trh mohl stát ještě volatilnějším!

Již dříve pan Clifford předpověděl hodnoty pro EUR, GBP a AUD, a ty byly docela přesné… Pro letošní rok se domnívá, že by se EUR mohlo dotknout hodnoty 0,88, zatímco GBP by se mohla dotknout hodnoty 0,95. V případě AUD se jeho prognóza pohybuje kolem 0,58!

Recese je nevyhnutelná!

Expert se podělil také o svůj pohled na americkou ekonomiku, a ani ten nebyl dobrý. Podle něj je nyní zcela jasné, že americká ekonomika směřuje k recesi. Ve skutečnosti by to mohlo vést až k hospodářské depresi, a ta bude nevyhnutelná!

Odborník upozornil, že problém spočívá v centrálních bankách a vládách… Jednoduše nepodnikají dostatečné kroky, aby těmto ekonomickým problémům zabránily!

Pokud ekonomická recese a deprese nakonec zasáhne ekonomiku USA a Evropy, bude to pro lidi katastrofální! Upozornil také na to, že možnou recesí jsou ohroženy i další země, například Austrálie!

Jádrem všech těchto problémů je nerovnováha nabídky a poptávky a rostoucí inflace po celém světě! Pokud se tyto problémy nevyřeší, bude se celý svět i nadále obávat recese!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek