USA doplní své zásoby o 3,1 milionu barelů ropy

Americký dolar na ústupu po slabých údajích ADP

Americké ministerstvo energetiky v pátek uzavřelo s několika společnostmi smlouvy na dodávku přibližně 3 milionů barelů ropy. Ty budou v průběhu srpna doplněny do strategických ropných rezerv země za cenu 73 USD za barel.

V květnu DEO oznámilo svůj plán nákupu, aby znovu doplnilo zásoby ropy poté, co uvolnilo velké množství během začátku rusko-ukrajinské války.

USA budou platit 73 dolarů za barel ropy

Celkově budou USA platit přibližně 73 USD za barel, což je mnohem méně než cena 95 USD, za kterou SPR prodávala své zásoby. To nám napovídá, že ministerstvo energetiky uzavřelo dobrý obchod ve prospěch amerických daňových poplatníků.

Celkem získalo zakázku na dodávky ropy pro DEO asi 5 společností. Mezi tyto společnosti patří Exxon Mobil, Atlantic Trading & Marketing, Sunoco Partners Marketing & Terminals, Gunvor USA a Macquarie Commodities Trading.

Již dříve americká administrativa uvedla, že začne vytvářet své rezervy až poté, co ceny ropy dosáhnou 72 dolarů nebo nižší. Zdá se však, že USA se podařilo zajistit dobrou dohodu i při ceně 73 USD za barel.

Podle DEO budou barely ropy odeslány do státu Texas, kde se nachází lokalita Bill Hill SPR.

Kromě toho DOE také odhalilo své plány na nákup dalších 3 milionů barelů ropy, které mají být dodány v září. Podle podrobností musí být nabídky na tento nákup zaslány do 20. června.

V loňském roce vzbudil prodej ropy ze strategické rezervy USA velký rozruch. V rámci USA Republikánská strana obvinila vládu, že myslí na zásobovací rezervu. Mimo USA bylo rozladěno i Království Saúdské Arábie, které tímto krokem snížilo ceny ropy.

Celkově tento krok USA podpoří ceny ropy minimálně na následující 2 měsíce, dokud USA opět nenaplní své strategické rezervy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek