USD bude v příštích měsících posilovat vůči GBP a EUR – Rabobank

Index USD se obchoduje kolem 104,70, protože převládá medvědí tlak

Podíváme-li se zpět na pohyby na devizovém trhu od 12. července do dnešního dne, následující měny zemí G10 dokázaly získat převahu nad USD: NOK, SEK a CHF.

Při pohledu do budoucna se ekonomové Rabobank domnívají, že zelená bankovka (USD) v příštích několika měsících získá zpět své ztracené pozice vůči těmto měnám.

Podle analytiků bude USD dobře podporován po celý rok 2023. Takže i když se od dnešního data přiblížíme ke konci roku, americký dolar zůstane podporován. Dodali také, že USD začne v nejlepším případě během několika příštích měsíců posilovat vůči GBP a EUR.

USD zůstává bezpečným aktivem

V případě zvýšeného rizika recese v USA bude americký dolar díky svému aktivu bezpečného přístavu přijímat příliv investorů. Takže i v případě, že chuť k riziku zmizí, zůstane americký dolar po celý rok 2023 podporován.

K otázce zvyšování sazeb Fedu analytici Rabobank uvedli, že úrokové sazby v USA dosáhnou svého vrcholu v roce 2024. USD tak má stále dost času na to, aby našel podporu v podobě úrokového diferenciálu, protože ostatní centrální banky zavedou snížení sazeb dříve.

Vzhledem k současným fundamentům analytici Rabobank stanovili prognózu pro měnový pár GBP/USD na úrovni blízké 1,26. Podobně se prognóza EUR/USD pro příští tři měsíce pohybuje kolem 1,08. Oba tyto cíle jsou medvědí, pokud se podíváme na současné cenové úrovně EUR/USD a GBP/USD.

Pokud necháme na chvíli stranou analýzu Rabobank, zdá se, že trh očekává, že Fed ustoupí od své politiky zpřísňování. Vezmeme-li to v úvahu, šance na dobře podpořený USD po zbytek roku 2023 budou velmi malé. Zároveň bychom však měli vzít v úvahu, že snížení sazeb mohou ve stejnou dobu zavést i ostatní centrální banky.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek