USD/CAD klesá z 1,3880, pozornost se přesouvá na Fed

Usd/Cad stoupá na 1,3380, obnovuje týdenní maximum

Kurz USD/CAD se pomalu vzdaluje od úrovně 1,3880 (roční maxima), což signalizuje nákupní sílu kanadského dolaru (CAD). Pokles kurzu USD/CAD je tažen poklesem indexu DYX, který se posunul níže z úrovně 106,70.

Investoři nyní sledují, jak se bude vyvíjet zasedání Fedu ve středu. Jestřábí postoj umožní USD/CAD vrátit se k ročním maximům nebo je dokonce překonat. Naopak holubičí postoj Fedu znamená, že současný klesající trend USD/CAD bude pokračovat.

Výnos 10letých dluhopisů se obchoduje na úrovni 4,85 %

Prodejní tlak na DXY vyplývá ze skutečnosti, že Fed konečně skončil se zvyšováním sazeb. Jako důvod tohoto názoru se uvádí, že výnosy amerických dluhopisů jsou na historických úrovních. Začněme tím, že výnos desetiletého (dlouhodobého) dluhopisu je nyní na úrovni 4,85 %, což znamená, že další zvyšování sazeb již není potřeba.

Podle Janet Yellenové z amerického ministerstva financí je růst výnosů amerických dluhopisů známkou důvěry investorů v ekonomiku USA. Znamená to však také vyšší úrokové sazby na dlouhou dobu.

Kromě zasedání Fedu trhy očekávají také projev guvernéra BoC. Na základě toho, co řekne, se trhy budou snažit získat vodítko ohledně situace v oblasti inflace & úrokových sazeb v Kanadě.

Vzhledem k makroekonomické & technické situaci USD/CAD pravděpodobně nepřekoná úroveň 1,3880 (1Y high). Loonie však nadále podporuje 20 EMA, který se aktuálně nachází poblíž úrovně 1,3715. Ukazatel RSI (14 period) se navíc obchoduje v pásmu 60 – 80, což je býčí zóna.

Pokud se podíváme na druhou stranu, prolomení úrovně 1,3660 (minimum z 24. října) znamená, že pár pravděpodobně navštíví hladinu 1,3600, která je rovněž důležitým supportem. Jakýkoli další prodejní impuls pošle Loonie níže směrem k úrovni 1,3570.

Na denním grafu se průměrná hodnota 20 SMA nachází na úrovni 1,3698, zatímco průměrná hodnota 50 SMA na úrovni 1,3607. Kromě toho se 100 SMA nachází na úrovni 1,3444 a 200 SMA na úrovni 1,348.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek