USD/CAD překročil 1,3700, protože zelená bankovka posiluje

USD/CAD překročil 1,3700, protože zelená bankovka posiluje

USD/CAD (americký dolar/kanadský dolar) je na vzestupné trajektorii poté, co se dotkl minima 1,3660, a již překonal zónu odporu 1,3700. Nedávný růst kurzu USD/CAD se připisuje odrazu kurzu DXY, který našel nákupní momentum poblíž úrovně 105,4.

Podle odborníků investoři upřednostňují zelenou bankovku a výnosy amerických dluhopisů před ostatními měnami, protože čekají na důležité ekonomické údaje z americké strany. To umožnilo, aby se index DYX (USD) obrátil vzhůru, neboť se nyní obchoduje poblíž úrovně 106,00. Kromě toho se výnosy 10Y dluhopisů nyní pohybují na úrovni 5,86 %.

Futures na index S&P 500 jsou rovněž v zelených číslech, protože na trhu se obnovuje chuť k riziku, což je také dobré znamení pro pár USD/CAD.

Úroková politika zůstane beze změny

Investoři nyní čekají na projev Jerome Powella, který je naplánován na několik příštích měsíců. Trh očekává, že předseda Fedu zopakuje starou známou politiku zachování politiky úrokových sazeb na vysokých úrovních.

Pokud navíc údaje z americké ekonomiky zůstanou dobré, šance na další zpřísnění ze strany Fedu se mnohonásobně zvýší.

Dalším důležitým údajem z americké strany bude říjnový údaj PMI, u kterého se očekává pokles na 49,5 oproti zářijovým 49,8 bodu. Kromě toho se PMI ve službách USA rovněž sníží na 49,9 z dřívějšího údaje 50,1.

Pokud se ukáže, že říjnový PMI v USA bude lepší, než se předpokládalo, USD/CAD získá impuls a pravděpodobně se dotkne nové rezistence.

Pokud se podíváme na kanadskou stranu, hlavní událostí je rozhodnutí BoC o úrokových sazbách, ke kterému pravděpodobně dojde zítra. Trh se domnívá, že 5% úroková sazba se v Kanadě nezmění, protože ekonomika země čelí snížené poptávce spolu s různými dalšími ekonomickými problémy.

Pokud však BoC na nadcházejícím zasedání překvapivě zvýší sazby, kurz USD/CAD se na znamení posílení kanadského dolaru otočí směrem dolů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek