USD/CAD se bude obchodovat v rozkolísaném pásmu – Scotiabank

USD/CAD se bude obchodovat v rozkolísaném pásmu - Scotiabank

Kanadský dolar prohrál bitvu s americkým dolarem a obchodníci se ho zbavili. Býčí tlak však trval jen krátce, protože USD/CAD se nyní vrátil do nižšího pásma 1,36, což je známkou síly CAD a slabosti USD.

Analytik Scotiabank se však domnívá, že údaje přicházející z Kanady byly smíšené. V důsledku toho je konečným výsledkem medvědí vývoj CAD (kanadského dolaru) vůči ostatním měnám.

Nejvýznamnějším údajem z poslední doby byl kanadský index spotřebitelských cen, který je pod odhady trhu. Naopak údaje z americké strany jsou lepší než tržní prognózy, což podtrhuje jasný obrázek dalšího směřování USD/CAD.

Menší šance na zvýšení sazeb BoC

Celkově čtení CPI za září signalizuje, že se v nejbližší době nedočkáme žádného dalšího zpřísnění. Čtení CPI zároveň zvýšilo požadavky na případné další zvýšení sazeb ze strany Bank of Canada (BoC).

To však neznamená, že se šance na další zvýšení sazeb dotkly 0 %, protože růst mezd a inflace stále nejsou pod kontrolou.

Vzhledem k tomuto ekonomickému pozadí zůstane obchodní rozpětí USD/CAD rozkolísané, protože ropa bude posilovat, zatímco chuť k riziku bude postupem času slábnout.

Koneckonců, pokud smíšené údaje z úterý nestačily k tomu, aby poslaly USD/CAD nad úroveň 1,37, je před námi jen velmi málo věcí, které by tomuto páru umožnily toho dosáhnout!

Zdá se, že hlavním faktorem, který nadále ovlivňuje cenovou akci USD/CAD, je inflace (na americké i kanadské straně) a úroková sazba. Na jedné straně bude nižší inflace lepší pro ekonomiku, ale špatná pro měnu. Na druhé straně vysoká inflace bude znamenat jestřábí centrální politiku, ale slabší vyhlídky na hospodářský růst.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek