USD/CAD se pohybuje nad úrovní 1,3500, čeká na podněty ze sympozia v Jackson Hole

Usd/Cad stoupá na 1,3380, obnovuje týdenní maximum

Pár USD/CAD během čtvrteční seance nevykazuje žádný významný směr. Stále se však obchoduje nad hladinou podpory na úrovni 1,3500, což naznačuje, že medvědi stále nemají navrch.

Hráči na trhu jsou z větší části nejen opatrní při zaujímání jakýchkoli pozic, protože čekají na čerstvé podněty ze sympozia v Jackson Hole. Jen o den dříve se páru dostalo odmítnutí rezistence nacházející se na úrovni 1,3600, což byla nejvyšší úroveň za posledních několik měsíců.

Růst amerických podniků čelí výzvám

Americký dolar je zároveň pod tlakem poté, co údaje o americkém indexu PMI vyšly jako zklamání. Tento údaj naznačuje, že podnikatelská aktivita v USA dosáhla spíše bodu stagnace než růstu.

Současná nálada na trhu vedla k pohybu kurzu DXY, který měří sílu zelené bankovky vůči ostatním měnám, směrem dolů. Kromě toho se také rýsuje Powellův projev o plánech Fedu ohledně případného budoucího zvyšování sazeb v USA. Zatímco tedy diskutujeme o dalším směřování USD/CAD, musíme brát v úvahu i to, co Powell řekne.

Na kanadské straně byly údaje o maloobchodních tržbách slabší, než se očekávalo, a ceny ropy také nejsou tak silné, jako byly v minulosti. Vzhledem k tomu, že kanadský dolar (CAD) je navázán na komodity, jako je ropa, existuje velká šance, že USD/CAD se může obrátit směrem dolů.

Na základě toho všeho má smysl předpokládat, že USD/CAD vytvořil vrchol v blízkosti rezistence na úrovni 1,3600. Trh nyní čeká na další údaje, jako jsou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti a zápis ze zasedání FOMC.

Z denního grafu USD/CAD vyplývá, že se na úrovni 1,2417 nachází průměrná hodnota 20 SMA, zatímco průměrné hodnoty 50 SMA a 100 SMA se nacházejí na úrovních 1,3294 a 1,3388.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek