Usd/Cad stoupá na 1,3380, obnovuje týdenní maximum

Usd/Cad stoupá na 1,3380, obnovuje týdenní maximum

Kurz USD/CAD se obchoduje poblíž úrovně 1,3380, což je pro tento měnový pár dvoutýdenní maximum. Podle odborníků umožnilo oživení DXY loonskému měnovému páru zažít v posledních dnech výrazný růst.

Kupci USD se nyní pohybují opatrněji, protože čekají na zprávu NFP, aby naplánovali svůj další postup.

Očekává se silná zpráva Nfp

Trh předpokládá, že NFP za poslední měsíc vykáže 170 000 pracovních míst. To bude oproti listopadovému údaji 199 000 míst znamenat pokles. Očekává se také, že míra nezaměstnanosti v USA se v posledním měsíci 2023 dotkne 3,8 %.

Obecně bude dobrá zpráva NFP signalizovat, že Fed nemusí v březnu spěchat se snižováním sazeb. Důvodem je, že solidní růst zaměstnanosti bude znamením, že inflace stále není pod kontrolou.

CAD bude s napětím očekávat údaje z kanadského trhu práce. Trh očekává, že míra nezaměstnanosti se zvýší z 5,8 % na 5,9 % (změna +0,1 %).

Z technického grafu vyplývá, že se obchodní cena USD/CAD nachází nad úrovní 23,6 % Fib retracementu, což znamená, že další Fibonacciho úroveň bude sloužit jako rezistence. Bod 50 SMA na měnovém páru USD/CAD navíc také vykazuje sklon směrem vzhůru a nachází se poblíž hladiny 1,3310.

Ukazatel RSI se pohybuje v rozmezí 60 až 80 bodů, což je pro USD vhodné, ale pro CAD už tolik ne. Podle jednoho z odborníků umožní návrat k úrovni 23,6 % USD/CAD otestovat úroveň 1,3410 a poté 1,3453.

Naopak pokles pod rukojeť 1,3180 otevře dveře k 1,3150 a poté k 1,3193, což je rovněž minimum z 13. července. Dá se říci, že vítězem tohoto týdne byl USD, zatímco CAD byl poraženým.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek