USD/CAD ztrácí páru nad rukojetí 1,3700

Usd/Cad stoupá na 1,3380, obnovuje týdenní maximum

Již druhý den v řadě zažívá USD/CAD negativní tlak na pozadí širšího oslabení USD. Zároveň jsou slabé i výnosy dluhopisů (amerických), což pro USD/CAD také není dobré znamení.

Prozatím lze USD/CAD pozorovat poblíž úrovně 1,3705 se změnou -0,07 % za den. Zjednodušeně řečeno, nedávný pokles USD/CAD znamená slabost USD, ale sílu kanadského dolaru.

Na americké straně zprávy představitelů Fedu neukazují žádnou změnu měnové politiky. Prezident bostonského Fedu věří, že cíle nižší inflace bude dosaženo bez poškození trhu práce. Zároveň dodal, že Fed bude muset být před dalším zvýšením úrokových sazeb trpělivý.

Inflace na cestě k poklesu

Současný „Goolsbee“ Fedu se mezitím domnívá, že inflace pravděpodobně dosáhne cíle stanoveného Fedem. Zároveň však dodal, že k dosažení tohoto cíle musí dojít k poklesu cen nemovitostí.

Podle hráčů na trhu bude uvolňování měnové politiky v USA zahájeno někdy kolem května 2024, což je zhruba za 6 měsíců.

Na kanadské straně BoC oznámila, že nízké úrokové sazby v zemi definitivně končí. Stejně tak si vysloužily podniky i domácnosti, aby se v příštích letech připravily na vyšší úrokové sazby.

Jinde došlo k oživení cen ropy, což rovněž podporuje vyšší kurz kanadského dolaru vůči americkému.

Do budoucna budou obchodníci pozorně sledovat nadcházející zápis ze zasedání FOMC. Stejně tak bude zveřejněn index CPI za Kanadu, který ukáže stav inflace během října. Mezi další nadcházející údaje z USA patří michiganský index spotřebitelského sentimentu a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které mají mírný význam.

Na grafu D1 lze v blízkosti hladiny 1,377 vidět 20 SMA, zatímco 100 SMA a 200 SMA se nacházejí na úrovních 1,3523 a 1,3509.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek