USD/CAD zůstává pod tlakem pod úrovní 1,3600; na trhu převládá averze k riziku

USD/CAD překročil 1,3700, protože zelená bankovka posiluje

Páru USD/CAD se podařilo zakončit týden pozitivně a dokonce pokračoval v pětidenní vítězné sérii. I přes to všechno se však páru USD/CAD nepodařilo uzavřít nad rezistencí 1,3600.

Hlavní příčinu zastavení vývoje USD/CAD lze přičíst averzi k riziku, která ovlivňuje všechny světové akcie. V důsledku toho se fondy přesouvají k bezpečným aktivům, což vysvětluje, proč USD/CAD vykazuje malou akci.

Jediný důvod, proč se USD/CAD tento týden podařilo udržet býčí hodnoty, lze přičíst averzi k riziku. Dominantním tématem je prozatím Čína a společnost Evergrade, která vyhlásila bankrot. To naznačuje, že čínská ekonomika už není tak silná, jako bývala v minulosti.

Americký trh práce zůstává robustní

Údaje přicházející z USA byly nevýrazné, ale ukázaly růst maloobchodních tržeb i silný trh práce. To ospravedlňuje závazek centrální banky setrvat v nastoupeném kurzu a neuchýlit se k pozastavení zvyšování sazeb nebo k přechodu na jejich snižování.

Na druhé straně z Kanady přišly údaje o červencových cenách výrobců, které se zvýšily o 0,4 %. Ještě před měsícem činil údaj -0,6 %, a to především kvůli cenám dřeva a ropy. Podobně tomu bylo i u surovin, které během července zdražily o 3,5 %.

Technický výhled USD/CAD ukazuje, že k nárůstu cen ropy došlo trochu pozdě, což je hlavní důvod, proč je USD/CAD dlouhodobě v záporných hodnotách.

Při pohledu do budoucna je trend USD/CAD z krátkodobého hlediska pozitivní, jelikož překonal i 200 SMA nacházející se poblíž úrovně 1,3451. Nezapomínejme však, že se páru nepodařilo překonat rezistenci 1,3567, což pro býky na USD představuje určité riziko.

Na základě ekonomických údajů z minulého týdne je zřejmé, že příští týden bude pro USD/CAD důležitý, protože se pár bude snažit najít svůj další trend.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek