USD/CHF klesá k rukojeti 0,87, protože SNB ponechává sazby beze změny

USD/CHF se obchoduje nad úrovní podpory 0,8500 na základě slabé hybnosti

Zdá se, že kurz USD/CHF nyní směřuje k úrovni 0,87 v prostředí zvýšené poptávky po CHF vůči americkému dolaru.

Ve srovnání s maximem z minulého týdne (0,8820) ztratil USD/CHF již 1,5 % své hodnoty. Kromě toho jsou drobné zisky během páteční seance také velmi omezené, což naznačuje, že trend je nyní krátkodobě medvědí.

Švýcarská ekonomika zpomaluje, zatímco úrokové sazby zůstávají vysoké

V tomto chaosu je Švýcarská národní banka stále toho názoru, že úrokové sazby by měly zůstat zachovány. Proto centrální banka již podruhé v řadě ponechala sazby na stejné úrovni.

To je zajímavý vývoj vzhledem k tomu, že se očekává zpomalení švýcarské ekonomiky, zatímco inflace se pomalu blíží k cíli.

Podle Thomase Jordana (předseda SNB) se centrální banka již nesnaží zabránit tomu, aby se švýcarský frank (CHF) dostal výše. Ke zvěstem o snížení sazeb v březnu 2024 předseda dodal, že se spíše zajímají o prodej devizových rezerv než o snížení úrokové sazby.

Na americké straně výrobní index PMI zaostal za odhady a vykázal hodnotu 48,2 bodu. Minulý měsíc činil údaj 49,4, což naznačuje, že ve výrobním sektoru USA pokračuje pokles.

Na tomto fundamentálním pozadí dává smysl, aby USD/CHF krátkodobě vykazoval slabost. Pokud změříme nedávný pokles USD/CHF, činí více než 2 %, což naznačuje, že i technické údaje jsou nyní medvědí.

Kromě toho USD/CHF na grafu D1 vykazuje také medvědí překřížení 50 a 20 SMA. I to je tedy faktor, který bude USD/CHF odrazovat od toho, aby zamířil vzhůru, pokud se fundamentální situace výrazně nezmění.

Existuje však možnost, že by USD/CHF mohl obnovit svou růstovou trajektorii, a to v závislosti na brzkém snížení sazeb ze strany SNB.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek