USD/CHF se obchoduje nad úrovní podpory 0,8500 na základě slabé hybnosti

USD/CHF se obchoduje nad úrovní podpory 0,8500 na základě slabé hybnosti

USD/CHF zůstává již druhý den v řadě v záporných hodnotách, když se obchoduje v blízkosti zóny podpory 0,85. USD/CHF je pod tlakem, protože investoři se nyní upínají k nadcházejícímu indexu spotřebitelských cen a potenciálnímu snížení sazeb.

Ukazatel RSI na USD/CHF ukazuje, že dominantní tržní silou jsou medvědi, a RSI tiskne hodnotu pod 50. Kromě toho se údaj MACD stále nachází pod střední linií, což znamená, že momentum zůstane slabé.

Při obchodech s měnovým kurzem USD/ChF je třeba sledovat hladinu podpory 0,8450.

Pokud situace zůstane taková, je u USD/CHF mnohem vyšší riziko poklesu pod zónu podpory 0,85. To by pár poslalo směrem k zóně supportu 0,8460 – 0,8450. Prolomení i těchto úrovní pošle kupce USD směrem k dalšímu supportu přítomnému poblíž 0,84.

Pokud se podíváme směrem vzhůru, další úrovní, kterou musí obchodníci na USD/CHF sledovat, je 0,8547. Na této úrovni se nachází také 21. EMA, což ji činí ještě kritičtější. Jakmile bude překážka 0,8547 překonána, USD/CHF bude mít přímou cestu směrem k rukojeti 0,86.

Na denním grafu USD/CHF se otočný bod S1 nachází na úrovni 0,8502. Robustnější support (S2) se nachází poblíž 0,8491, který by mohl sloužit jako základna pro USD/CHF.

Na druhé straně se denní bod R1 pro USD/CHF nachází na úrovni 0,853, následovaný bodem R2 na úrovni 0,8547. Jakmile býci na USD/CHF překonají R1 a R2, další překážka (R3) se bude nacházet poblíž 0,8558.

Jakmile se USD/CHF dotkne kurzu 0,8558, šance na intradenní obrat se zvýší, jelikož se jedná o poslední zónu rezistence na denním grafu.

Současný sentiment na páru USD/CHF naznačuje, že zelená bankovka má vůči švýcarskému franku (CHF) problémy. CHF těží také z býčího EUR, protože hráči na trhu se těší na následující události s vysokou volatilitou.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek