Usd Coin je nejbezpečnější Stablecoin

Usd Coin je nejbezpečnější Stablecoin

Navzdory názvu je důležité si uvědomit, že USDC není měna, kterou by vydávala nebo podporovala vláda USA. Vzhledem k tomu, že USDC je projekt s otevřeným zdrojovým kódem, umožňuje komukoli zkoumat a upravovat jeho zdrojový kód.

Organizace, která na USD Coin dohlíží, se nazývá Centre a byla vytvořena finančně technologickou společností Circle a kryptoměnovou burzou Coinbase (COIN). Prostřednictvím globálního propojení každého jednotlivce, podniku, finanční služby a měny se Centre snaží transformovat finanční prostředí.

Využití USDC může být prostředkem k propojení platebních systémů a aplikací napříč blockchainy, protože je interoperabilní s řadou nezávislých blockchainů.

Tržní kapitalizace USD Coin k 8. červenci 2022 činí 55,5 miliardy USD, přičemž cena mince je 1 USD. Tržní kapitalizace i objem obchodů jej řadí na čtvrté místo.

Jako kryptoměna je USD Coin (USDC) obvykle považována za rizikovou investici. Navzdory tomu, že stablecoiny jako USDC mají menší tržní fluktuaci než jiné kryptoměny, regulační orgány, jako je americká Komise pro cenné papíry, mohou být, pokud jde o stablecoiny, opatrnější. Před investicí do USDC by si investoři měli být vědomi nebezpečí.

Vzhledem ke své transparentnosti je USD coin obvykle považován za bezpečnější alternativu. Od svého vzniku jeho vedení předkládá atesty, které potvrzují jeho rezervy. Jako nástroj s uloženou hodnotou ve většině států USA poskytuje USDC investorům výhodu, že podléhá dodatečnému regulačnímu dohledu.

Využívání stablecoinů může být ovlivněno legislativním rámcem, který pro ně a společnosti, které je produkují, vytvářejí američtí zákonodárci. Ve srovnání s jinými stablecoiny by USD Coin měl pravděpodobně méně problémů s případnými dalšími omezeními, protože dodržuje zákony v jejich současné podobě.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek