USD/INR v záporných hodnotách s blížícím se PMI v USA

USD/INR v záporných hodnotách s blížícím se PMI v USA

Indická rupie (INR) podivným způsobem posiluje vůči americkému dolaru (USD). Děje se tak v době, kdy výnosy amerických dluhopisů spolu s cenami ropy klesají.

Vládnoucí strana Indie navíc vyhrála nedávné státní volby, což rovněž působí ve prospěch indické rupie (INR). Podle odborníků povedou výsledky voleb k přílivu akcií do americké ekonomiky. To je tedy další faktor, který v krátkodobém horizontu brání devalvaci INR.

Očekává se, že indická úroková sazba zůstane beze změny

Očekává se také, že RBI (Reserve Bank of India) na příštím zasedání úrokovou sazbu nezmění. To znamená, že úroková sazba v Indii zůstane stabilní na úrovni blízké 6,50 % s možností dalšího zvýšení na příštích zasedáních.

Podle prognóz bude MPC pokračovat ve svém rozhodnutí pozastavit zvyšování sazeb, protože úřady jsou znepokojeny inflační situací v zemi.

Dalším důležitým zveřejněním před rozhodnutím RBI o úrokových sazbách je americký ISM PMI (služby). Prognóza naznačuje, že americký index PMI ve službách vyskočí na 52,0 z dřívější hodnoty 51,8 bodu.

Sečteno a podtrženo, INR se na technickém a ekonomickém pozadí pohybuje výše. Od září 2023 se obchodní rozpětí USD/INR pohybuje v rozmezí 82,80 až 83,40. Mnozí odborníci se domnívají, že USD/INR si udrží býčí tón, dokud se bude pohybovat nad úrovní 100 EMA.

Ukazatel RSI také podporuje býčí momentum na páru USD/INR, jelikož se již nachází nad úrovní 50, což znamená, že nás čeká další růst.

Pokud se USD/INR podaří překonat hladinu odporu 83,40, posune se pak směrem k úrovni 84,00. Naopak hladinu podpory 83,00 budou bedlivě sledovat medvědi USD/INR a dále pak úrovně 82,80 a 82,50.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek