USD/JPY klesá na 147,00 s posilujícím jenem

USD/JPY pod 145,00 po zveřejnění NFP

USD/JPY vykazoval silné býčí momentum, které rychle vyprchalo, protože pár během několika minut ztratil více než 250 pipů. Po zveřejnění pozitivních údajů z USA pár překonal hladinu 150,00, aby vzápětí zažil prudký pokles.

Po tomto poklesu se pár USD/JPY dotkl minima na úrovni 147,28, aby se následně trochu zotavil a nyní se nachází nad hranicí 149,00. Tento nedávný a náhlý pokles páru USD/JPY naznačuje, že existuje velká šance na devizovou intervenci ze strany BoJ. Koneckonců nebyl důvod, aby USD/JPY během několika minut klesl o více než 250 pipů.

Možná intervence BoJ

Podobné typy pohybů byly pozorovány i na téměř všech ostatních jenových křížích, což dále zvyšuje důvěryhodnost možnosti intervence ze strany Bank of Japan. Před tímto náhlým propadem mnoho ekonomů a úředníků z Japonska rovněž naznačovalo možnou intervenci, pokud by býčí momentum na USD/JPY pokračovalo.

Navzdory všem výmluvným signálům o možné intervenci však BoJ a japonští představitelé nevydali žádné oficiální prohlášení. Možná si na oficiální prohlášení budeme muset ještě pár dní počkat, případně nemusí přijít nikdy.

Údaj z americké strany, který posunul USD/JPY výše před propadem, bylo otevření pracovních míst JOLTS. Údaje za srpen vykázaly hodnotu 9,61 mil. a byly tak vyšší než předpokládaných 8,8 mil.

Po této zprávě se výnos desetiletých amerických dluhopisů obrátil vzhůru a dotkl se hranice 4,74 %, což je jedna z nejvyšších úrovní za více než deset let. Pozitivní údaje o počtu pracovních míst JOLTS spolu s prudkým nárůstem výnosů dluhopisů posunuly kurz USD/JPY výše.

Býčí momentum se však nepodařilo udržet, protože BoJ pravděpodobně zasáhla na podporu japonského jenu. Intervence byla provedena na všech párech s jenem, což pomohlo místní měně posílit vůči EUR, GBP a AUD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek